Irácká armáda sestřelila dva britské letouny přepravující zbraně pro teroristy Islámského státu

Irácká armáda sestřelila dva britské letouny přepravující zbraně pro teroristy Islámského státu

Íránská zpravodajská agentura FAR uvedla, že irácká armáda sestřelila dva britské letouny dopravující zbraně Islámskému státu.

„Irácký parlamentní Národní bezpečnostní a obranný výbor má přístup k fotografiím obou britských letadel, které doručovaly zbraně Islámskému státu (ISIL),“ uvedl předseda komise Hakem al-Zameli, podle informací informačního centra islámské Nejvyšší rady v Iráku.

Tento incident byl oznámen v zahraničních a alternativních médiích, ale nebyl oznámen ve státem kontrolovaných médiích v USA a Evropě.

zbrane pro isil

Hakem al-Zameli, vysoce postavený irácký zákonodárce dodal, že současná vláda v Bagdádu dostává denně zprávy od bezpečnostních sil z provincie Al-Anbar o výsadcích zbraní pro teroristy Islámského státu.

Zameli také prohlásil, že Spojené státy chtějí podporovat chaos v Iráku, a to tím, že podporují Islámský stát.

Ostatní iráčtí zákonodárci jsou z této situace znepokojeni.

„Objevili jsme zbraně vyrobené v USA, v evropských zemích a Izraeli na území osvobozeném od kontroly ISIL v regionu Al-Bagdadi, citoval zpravodajský server al-Ahad šéfa anbarské provinční rady Khalafa Tarmouze.

Zbraně vyrobené v Evropě a Izraeli byly také objeveny ve městě Ramádi, uvedl Tarmouz.

„USA shazují zbraně pro militanty ISIL pod záminkou, že nevědí o tom, kde jsou jejich pozice a tím se snaží zakrýt realitu jejich tvrzení,“ dodal.

V prosinci, íránská státní média tvrdila, že americká vojenská letadla již podruhé shodila zbraně v oblastech, které jsou pod kontrolou Islámského státu.

Al-Zameli zdůraznil, že US vedená koalice je hlavní příčinou přetrvávání ISIL v Iráku.

„Existují důkazy o tom, že US vedená koalice vojensky podporuje teroristy ISIL prostřednictvím vzduchu,“ uvedla v lednu FNA.

 

FARS / Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*