Irácká armáda objevila rakety americké výroby na vojenské základně ISIS v Mosulu

Irácká armáda objevila rakety americké výroby na vojenské základně ISIS v Mosulu

Irácká armáda a lidové síly objevily řadu raket americké výroby na vojenských pozicích Islámského státu v jižní části Mosulu, informovaly místní zdroje poté, co první skupina provládních vojsk zahájila v pondělí jejich cestu na jih od Mosulu.   

„V oblasti al-Shoura na jihu od Mosulu bylo nalezeno několik raket americké výroby,“ uvedl místní zdroj.

Irácká armáda a lidové síly nalezly rakety americké výroby v provincii Anbar již několikrát předtím.

Provinční úředníci potvrdili, že zbraně americké výroby byly zaslány letounem Amerikou vedené koalice teroristům Islámského státu v provincii Anbar.

Mezitím, iráčtí bezpečnostní činitelé oznámili, že Islámský stát poslal vojenské vybavení americké výroby do regionu Tal Afar v posledních dvou dnech, aby se postavil proti hrozícímu útoku iráckých lidových sil, které se chtějí pokusit region osvobodit.

„Teroristé Islámského státu poslali protitankové střely TOW americké výroby do regionu Tal Afar, a je docela zřejmé, že se připravují na dlouhodobou válku,“ citovala arabská média iráckého bezpečnostního úředníka.

Koncem srpna 2015, vedoucí irácký zpravodajský důstojník odhalil, že americké vrtulníky shodily zbraně a další vybavení pro teroristy Islámského státu v západní provincii Anbar.

„Bojovníci přítomni v čele boje proti Islámskému státu vždy vídají americké vrtulníky letící nad oblastmi pod kontrolou Islámským státem a shazují pro ně zbraně a další vybavení,“ řekl úředník tiskové agentuře FNA, který prosil o zachování anonymity. Úředník ale uvedl, že vrtulníky mohly být také odeslány z Turecka či Izraele.

Irácký úředník dodal, že kromě toho, vrtulníky převážely vůdce Islámského státu a zraněné členy z bojiště do některých nemocnic v Sýrii nebo jiných zemí, které podporují tuto teroristickou skupinu.

Úředník varoval, že taková pomoc dále prodlužuje konflikty v Anbaru a dodal, že když irácká armáda a lidové síly vytlačí teroristy z Anbaru, americké vrtulníky převezou vůdce Islámského státu do jiných regionů, aby se zabránilo přístupu irácké armády k tajemstvím ISIS.

Také v březnu 2015, skupina iráckých lidových sil známých jako Al-Hashad Al-Shabi sestřelila vrtulník americké armády, který vezl zbraně pro ISIS v západní části regionu Al-Baghdadi v provincii Anbar.

Mezitím, v únoru 2015, vysoce postavený zákonodárce uvedl, že irácká armáda sestřelila dva britské letouny, které převážely zbraně pro teroristy ISIS v provincii Anbar.

„Irácká parlamentní National Security a Defense Committee má přístup k fotografiím obou letadel, která jsou britská a havarovala, zatímco převážela zbraně pro Islámský stát,“ uvedl al-Zameli.

 

(Veteranstoday/ svobodnenoviny.eu Foto: Veteranstoday.com)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Irácká armáda objevila rakety americké výroby na vojenské základně ISIS v Mosulu

  • Svět se zbláznil díky USA a jejich touze ovládnout svět, Hitlerovy se to nepodařilo, tak to zkouší filantcvok CHoroš se svými dobře placenými USS jednotkami. Každý normálně myslící politik ví, že USA che ovládnout svět a je jim jedno, kolik milionu lidí zemře, kolik národů zanikne, že pane Zorálku. Všichni ti stupidní EUROidioti mají na rukou krev, nebot‘ to dobře ví a ještě to podporuji, ale Boží mlýny melou, sice pomalu ale melou !

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*