Indický muž chce žalovat své rodiče, protože ho porodili bez jeho souhlasu

Indický muž chce žalovat své rodiče, protože ho porodili bez jeho souhlasu

27letý indický muž plánuje žalovat své rodiče, protože ho porodili bez jeho souhlasu.              

Mumbaiský podnikatel Raphael Samuel řekl stanici BBC,že je špatné přivádět na tento svět děti, protože pak musí čelit celoživotnímu utrpení.Pan Samuel samozřejmě chápe, že nemůžeme k tomu dát souhlas dříve, než se narodíme, ale trvá na tom, že to „není naše rozhodnutí se narodit“.

A protože jsme nebyli požádáni, zda dáme souhlas k narození, měli bychom být placeni po zbytek našeho života, abychom mohli žít, tvrdí.

Takový požadavek by mohl způsobit rozpor v každé rodině, ale pan Samuel tvrdí, že si s rodiči (oba jsou právníci) dobře rozumí a zdá se, že to berou s humorem.

Ve svém prohlášení jeho matka Kavita Karnad Samuelová vysvětlila svou reakci na „nedávné pozdvižení, které vytvořil můj syn.“

„Musím obdivovat obavy mého syna, že chce podat žalobu na své rodiče, i když ví, že jsme oba právníci. A kdyby mohl Rafael přijít s racionálním vysvětlením, jak bychom jej mohli požádat o souhlas k narození, přijala bych svou vinu,“ uvedla matka.

Samuelova víra je založena na tom, co se nazývá antinatalismus – což je filozofie, která tvrdí, že život je tak plný utrpení, že lidé by měli okamžitě přestat plodit potomstvo.

Podle něj by to postupně vyhladilo lidstvo ze Země a bylo by to pro planetu mnohem lepší.

„Neexistuje žádné směřování pro lidstvo. Tolik lidí trpí. Pokud lidstvo vyhyne, Země a zvířata budou šťastnější. Určitě na tom budou lépe. A tak ani člověk nebude trpět. Lidská existence je naprosto nesmyslná.“
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Indický muž chce žalovat své rodiče, protože ho porodili bez jeho souhlasu

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*