Imigranti. Jak to proboha může někdo myslet vážně?

Imigranti. Jak to proboha může někdo myslet vážně?

Základní zemí imigrace jsou samozřejmě USA, podružně též Austrálie a příslušenství (Nový Zéland). USA na imigraci naprosto vyrostly, populační a ekonomický význam původních obyvatel Severní Ameriky je mizivý.

První úspěšná britská kolonie vznikla v roce 1607 v Jamestownu ve Virginii. Tím započala první a nejdelší éra imigrace. Příčinou byly zisky z pěstování a vývozu tabáku.

Imigranti byli hlavně Britové, Němci a Nizozemci. A hlavní a nejdůležitější součástí imigrace byli Britové, ale vlastně nešlo o imigraci v pravém slova smyslu. Zůstávali stále na území Britského Impéria.

Proud imigrantů neustával a sílil. V roce 1620 několik stovek anglických poutníků, kteří hledali náboženskou svobodu založilo v roce 1620 v Plymouthu v Massachusetts malou osadu a v následujících leetch se počet příchozích osob zmnohonásobil.

Foto: AP
Foto: AP

Od vyhlášení nezávislosti USA v roce 1776 se pak přístup k imigrantům periodicky měnil. Jendou byli, jako pracovní síla vítáni a dnes jsou, jako pracovní a zločinecká síla spíš trpěni a tolerováni. V každém případě, ale vždy, kam oko dohlédne, byla imigrace do USA značně složitá.

Náš kamarád Jirka Silný emigroval okolo roku 1975 z ČSSR do USA a to přes Jugoslávii a Itálii. A v Itálii si musel dlouhé měsíce posedět v lágru než ho americké úřady prolustrovaly a pustily do země.

A srovnejme to s tím, co se děje dnes. Evropou táhnou takové davy, že kdyby šly současně jen ti letošní imigranti, tak vytvoří jednu z největších demonstrací na světě. Prostě to je, z velké části nezvladatelná masa lidí.

A to nejen kvůli množství, ale kvůli vzorci chování. Oni se opravdu chovají jak na dobytém území. Je mi líto, Honzo Pavlíku, pane Polický a jiní dobroserové, ale je to tak. Oni sice zatím lidi nepřepadají, neolupují, neznásilňují, to je samozřejmě pravda.

Ale oni také nerespektují absolutně žádná pravidla. Nebo, lépe řečeno, respektují pouze taková pravidla, která se jim hodí. Samozřejmě pokyn: „Nastupte si prosím do vyhřátých autobusů, která vás dovezou na hranice země“, ten respektují rádi.

Ale pokyn: „Zítra vás budeme registrovat“ nerespektují vůbec nebo málo. Minulý týden jsem četl reportáž z malé bavorské obce, kde je neoplocené zařízení pro asi 300 uprchlíků a ti, když večer přijdou, tak už je tam ráno nikdo nenajde.

Přijedou pro ně příbuzní nebo odjedou (chudáčci, co s holou prdelí utíkají z války) taxíky do větších měst k příbuzným a známým. A tam co? Tam se budou potulovat bez dokladů? Příbuzní je budou živit? Budou dealovat drogy nebo co?

Prostě toto je tak velký průser, jaký si vůbec nedokážeme představit a který zasáhne i nás. Alespoň příhraniční oblasti. Protože, když je bude pálit půda pod nohama, tak kam se uchýlí?

Naprosto 110% platí to, co jsem napsal v nadpisu. Jak to proboha může někdo myslet vážně? A odpověď bude asi velice jednoduchá. Je to, podle Václava Klause „neválka“, neboli mír. Přes 70 let již máme v Evropě mír a samozřejmě toho nikdo nelituje.

Ale jako Michael Jackson, který tak blbnul s čistotou, až naprosto ztratil imunitu, tak i my, po tolika dekádách míru, se neumíme bránit. Ztratili jsme všechny obranné reflexy. Němci mají mindrák z Holocaustu a nic nepodniknou, kdyby čert na koze jezdil.

A tak tempem 10.000 osob za den, tedy, teoreticky 3.650.000 osob ročně se nám sem hrne invazní armáda, která postupně a nenápadně obsazuje naše území. Ne, že by to všichni byli bojovníci Islámského státu to ne.

Ale jsou to všichni upřímní a oddaní věřící muslimové. A tak, když jim jejich duchovní dají pokyn, tak je budou následovat, i kdyby sem do Evropy přišli s těmi nejčistšími úmysly.

Kdysi bylo populární ukazovat na analogových hodinách, kolik symbolických „minut“ zbývá do jaderné války (obvykle tak 2-3).

A nyní bychom si mohli vytvořit analogické, samozřejmě digitální hodiny, které by ukazovaly přírůstek imigrantů a čas který zbývá k velkému problému.

 

 

Jiří Hermáne

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Imigranti. Jak to proboha může někdo myslet vážně?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*