„Imigrace není lidským právem“: Maďarsko odsoudilo pro-migračního představitele OSN za „šíření lží“

„Imigrace není lidským právem“: Maďarsko odsoudilo pro-migračního představitele OSN za „šíření lží“

Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto obvinil lidsko-právní orgán OSN, že „šíří lži“ o jeho zemi s tím, že imigrace není „základní lidské právo“.               
Úředník se zaměřil na „nezávislé odborníky“ v Radě OSN pro lidská práva a uvedl, že „by se neměli vyhýbat pravdě.“

Takoví představitelé by nám rádi „vnutili nemožné věci,“ a to umožnit nelegálním migrantům vstup do země, uvedl Szijjarto, „Oni tvrdí, že je migrace základní lidské právo, což je lež,“ zdůraznil.

Drsné prohlášení ministra zahraničí přišlo v reakci na kritiku maďarské proti-imigrační politiky. Orgán OSN pro lidská práva minulý týden napadl takzvaný zákon „Stop Soros“, který vláda země přijala v červenci. Dokument OSN uvádí, že Maďarsko „útočí na občanské společnosti, migranty, uprchlíky a žadatelé o azyl a dodává, že je to proti mezinárodnímu právu v oblasti lidských práv a že představuje hrozbu pro „hodnoty“ celé Evropské unie.

OSN dodalo, že je zákon zaměřen na kritickou „občanskou společnost“ a podněcuje „nepřátelství, xenofobii a diskriminuje migranty, žadatele o azyl, uprchlíky a všechny, kteří se jim snaží poskytnout podporu.“

Zákon „Stop Soros“ uvaluje omezení na zahraniční nevládní organizace, které pracují s migranty, a ukládá jim, aby požadovaly licence od vlády. Zákon také kriminalizuje napomáhání migrantům, a to když jim někdo „poskytuje finanční nebo majetkové benefity,“ nebo je jednoduše informuje o postupech při vyřizování azylu. Ti, kteří tak učiní, nyní mohou být uvězněni až na 12 měsíců.

Kontroverzní zákon je pojmenován po miliardáři, globalistovi a silném podporovateli politiky otevřených hranic Georgi Sorosovi. Maďarský premiér Viktor Orbán jej opakovaně obvinil ze spiknutí, že ve své rodné zemi vyvolává nepokoje a podkopává stabilitu Evropy vlnami masové migrace.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Bernadett Szabo / Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*