Idlib bude posledním bojem Sýrie s teroristy – pokud Západ zůstane stranou

Idlib bude posledním bojem Sýrie s teroristy – pokud Západ zůstane stranou

Syrské síly se připravují na poslední teroristickou pevnost, USA posiluje svou vojenskou přítomnost a Rusko varuje před chemickým útokem pod falešnou vlajkou. Kanál RT blíže nahlíží na vyrovnání sil před bitvou o Idlib.

Americké válečné lodě, raketové systémy, strategické bombardéry a další technika dorazily do Středního moře a do Perského zálivu na začátku tohoto týdne. Washington popírá, že by posiloval svou vojenskou přítomnost, ale Moskva tvrdí, že se připravuje na masivní útok proti syrské vládě.Pro útok má být použita záminka provokace s chemickými zbraněmi, kterou zinscenují džihádisté a Damašek bude opět obviněn z otravy svého vlastního lidu, uvedlo Rusko. V dubnu došlo k masivnímu bombardování Sýrie ze strany USA, Velké Británie a Francie na základě jiné operace pod falešnou vlajkou, tvrdí Rusko.

Jabhat al-Nusra a další militanti v provincii Idlib nemají proti syrské armádě podporované Ruskem a Íránem šanci, ale západní zásah jim může tuto bojovou šanci poskytnout. Spojené státy a jejich spojenci vynakládají veškeré úsilí na ochranu džihádistů a používají je tomu, aby odstavili prezidenta Bašára Asada od moci, řekl nedávno ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

A jestliže se v Idlibu násilí vystupňuje, dva milióny syrských obyvatel severní provincie bude vystaveno vážnému nebezpečí, protože teroristé v podstatě drží lidi jako rukojmí a používají je jako lidské štíty.

Ruské centrum pro smíření nadále pokračuje v rozhovorech, aby bylo dosaženo mírového řešení v Idlibu. Militanti se však zdráhají odložit své zbraně, což činí následující dny rozhodující pro osud Idlibu a celé Sýrie.

 

https://www.rt.com/news/437200-syria-idlib-us-chemical/
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Idlib bude posledním bojem Sýrie s teroristy – pokud Západ zůstane stranou

  • USA si nemohou dovolit ztratit vliv v regionu. Mír by znamenal kolaps obchodu se zbraněmi, což by byla katastrofa. Raději budou války v regionu udržovat. Raději zvolí humanitární katastrofu, než aby dovolili Rusům kontrolovat území.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*