Ideologická křížová výprava jako model výdělečného válčení

Ideologická křížová výprava jako model výdělečného válčení

11. září 2001 dalo Washingtonu zelenou, aby se přestal ptát vybraných zemí, jestli chtějí americkou verzi demokracie a volného obchodu nebo ne.

Začal ji prosazovat pomocí vojenských invazí, které se postarají o šok a následnou poslušnost.

Jeho ideologický program byl prosazován zcela nepokrytě; zahraniční vojenskou invazí, následnou okupací či okaté přispěchání na pomoc po ničivé přírodní katastrofě.

Nahlíženo prizmatem této ideologie, docházelo bez skrupulí k porušování lidských práv s úmyslem terorizovat obyvatelstvo napadené země a připravit půdu pro zavedení brutálních reforem v libovolné oblasti  života obyvatel.

Rychlá privatizace, výprodej státního majetku a bohatství způsobí trauma, které odsune tradiční demokratické praktiky nebo je úplně znemožní.

 

Šoková terapie se vrací tam, odkud vzešla

Americká globální válka, v níž bojují především soukromé společnosti, financované penězi daňových poplatníků pod rouškou zničit veškeré zlo, měla široký záběr; od boje proti terorismu až po udržení světového míru.

Humanitární pomoc v zemích zničených jejich válkou nebo přírodními katastrofami se stala téměř globální hysterií a modelem americké výdělečné vlády.  V konečném důsledku se privatizovala i sama vláda.

Zvolení Donalda Trumpa nebylo ničím jiným než projevem odmítnutí zkorumpovaných elitářů, kteří řídili zemi pod heslem zbohatni nebo zemři a voláním veřejnosti po nových pravidlech hry.

Nehezké video o strašidlech z východu – servírované destiletí jako denní menu – se natáčelo tak dokonale, že skončilo vždycky ve Washingtonu.

Ale země je naštěstí pořád kulatá.

A pořád se točí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*