I přes veškeré bonmoty stojíme za prezidentem Zemanem, který hájí české zájmy

I přes veškeré bonmoty stojíme za prezidentem Zemanem, který hájí české zájmy

Prezident odpověděl v pondělní diskuzi v Tišnově na otázku, jak se zbavit premiéra Sobotky. „Demokraticky volbami, nedemokraticky kalašnikovem“.

A ihned se na něj snesla kritika ze všech možných stran. Počínaje ministrem Dienstbierem a konče předsedou TOP 09 Kalouskem. Premiér Sobotka se dokonce vyjádřil v tom smyslu, že to děsí jeho, přátelé a rodinu.

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro iDNES.cz / 11. března 2015
Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro iDNES.cz / 11. března 2015

Pan prezident je znám svými bonmoty. Někdy i nejapnými. Ale on jasně řekl, že demokratická možnost je jen jedna. A ta znamená svobodné volby. Pokud si vzpomeneme na několik starších výroků pana prezidenta Zemana, tak musíme konstatovat, že pan prezident vždy stál za demokracií a demokratickými svobodnými volbami. Nikdy jinak.

Můžeme polemizovat o tom, zda-li byl tento vyřčený bonmot nevhodný, urážlivý apod. Ale já osobně to beru jako žert. Takový žert, který by s největší pravděpodobností nebylo vhodné říkat na veřejnosti, neboť veřejnost je už i tak dost radikální.

Co přesně řekl prezident Zeman na setkání s občany v Tišnově 25. 1. 2016? Nahrávka je v původním znění, včetně otázky z publika. Zdroj: Tišnovská televize.

Ale myslím, že i přes tento bonmot stojí podstatná část národa za svým prezidentem. Neboť pan prezident Zeman jakožto jediný politik tvrdě hájí české zájmy a to i v zahraničí.

A pokud pan premiér říká, že ho děsí pan prezident Zeman, tak musím konstatovat, že český národ delší dobu naopak děsí pan premiér Sobotka, který de facto podporuje migrační politiku otevřených dveří. Je jen otázkou času, kdy se tato politika pana premiéra naplno projeví.

Je samozřejmé, že se teď opět na nějaký čas stane pan prezident terčem různých útoků a kritiky a to prostřednictvím tiskového mluvčího, pana Ovčáčka. Jak už to poslední dobou bývá zvykem.

Ale všichni kritici pana prezidenta by si měli uvědomit, že prezident Zeman vždy stál a stát bude za demokracií a vždy bude odpůrcem jakékoli formy násilí či radikalismu.

 

 

Petr Cvalín

Loading...

Podobné články

3 Komentáře “I přes veškeré bonmoty stojíme za prezidentem Zemanem, který hájí české zájmy

  • Já bych to vzal z jiného úhlu. Pan prezident má podporu většiny lidu, vůle lidu je absolutní. Z toho plyne, že je naprosto irelevatní jestli je něco vhodné nebo nevhodné, dokud to má podporu většiny národa tak je to správné, neexistuje vyšší norma než vůle lidu. To je pravá demokracie.

  • · Edit

    Halík, Sobotka, Šafr, Romacov, Procházková, Šabatová, býv. komunista Štětina , Fištejn a pod. To je elita co? Zachraň se kdo můžeš!!
    A ČTV 24 dne 24.1.16 / večer/ to je hnůj! Zeman je frajer! Má je v paži!

  • Zeman je natolik zkušený a ví, co média udělají s jeho výroky. Pokud si přečteme nebo slyšíme celý výrok, má logiku. Média však ihned píší titulky, že Zeman vyzval k zastřelení Sobotky kalašnikovem. Sobotka je ubožák, který dezinterpretaci výroků ještě podpořil. Navíc výroky zněly obecně na politiky včetně prezidenta. Protizemaovská fronta v propagandistických médiích je velmi silná a přesto je Zeman uznávaný politik. Je to zoufalé, že ho nikdo nepřesahuje. Politici jsou čím dál, tím větší spodina společnosti.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*