I gumoví medvídci jsou nyní v německé škole problém, protože nejsou Halal

I gumoví medvídci jsou nyní v německé škole problém, protože nejsou Halal

Základní škola Peter Petersen v Berlíně bojuje s tím, aby udržela své vzdělávací prostředí neutrální. Škola v městském migračním předměstí Neukölln je čím dál více islamizována studenty, rodiči a zaměstnanci.

„V dnešní škole již existuje mnoho příkladů náboženské šikany,“ řekla ředitelka školy Hildegarda Greif-Groß deníku Berliner Zeitung. Studenti například nesmí mít sendvič z vepřové šunky, protože je to podle Koránu zakázáno, uvedla ředitelka.

„Dokonce i gumoví medvídci nejsou považováni za čisté, protože je v nich živočišná želatina skotu, který nebyl zabit halal,“ dodává.Studenti ze základní školy jsou také pod tlakem rodiny a spolužáků, aby si oblékli šátek, tvrdí ředitelka. „Sotva předtím někdo nosil na hlavě šátek. V minulosti pracovaly matky v továrnách, ale dnešní dívky toho moc nesmí.“ V polovině března začne soudní řízení učitelky, která chce ve škole nosit šátek a další tři případy budou následovat.

Tlak na islámské předpisy ve škole je opoziční vůči berlínskému zákonu o neutralitě, který zakazuje učitelům, policistům a personálu u soudu nosit náboženské symboly, jako jsou šátky, křížky a jarmulky.

Otázkou však je, zda zákon zůstane stejný, jako v minulosti, kdy německé soudy rozhodovaly ve prospěch učitelů, kteří byli odmítání kvůli jejich šátku na základních školách. Učitelé dokonce dostali náhradu za „diskriminaci“.

Dokonce i učitelé v berlínských odborných školách mohou nosit šátek. Zástupci delegace levice, stejně jako zelených, vyjádřili touhu po revizi berlínského zákona o neutralitě.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*