Milánkům nedošlo, že nemají před sebou šedivé myši, které na všechno kývají, jako je např. náš Sobotka.

To je fakt revoluce a jim to stále asi nedochází. A tu revoluci potřebuje celá Evropa jako sůl.

Dál to už totiž nejde.

Problém byl nejprve i u nás nepřesně zaměřen na téma splacení dluhu. A Merkelová, Gabriel a teď ten Schulz naprosto arogantně tvrdili, že ani náhodou…

syriza

V mezidobí rázně ukončil Tsipras krátkou debadu s představitelem Eurozóny s jasným pro sebe závěrem: Řecko přivedly ke kolapsu zcela chybně nastavené pokyny Trojky – takže konec. Jak lapidárně uvedla dnes v Právu Švihlíková, na počátku krize před započetím záchranného balíčku dosahoval veřejný dluh 110 % k HSP, dnes po 6 letech dosahuje 175 % a nezaměstnanst mladých je 50%. Tak o čem je řeč, Frau Merkel? A mimochodem ve stejné situaci se nachází Španělsko, kde během roku vystartovala k výšinám radikální PODEMOS, Irsko a vůbec jižní křídlo EU.

Ale to není tím, že by to byli lenoši a mizerové. Eurozóna je dokonale napasovaná podle mnohých ekonomů právě jen na Německo, to bohatne a ostatní chudnou. A její hospodářská politika vede k bohatnutí jedněch a k trvalému chudnutí druhých. A jinak to prostě nejde.

Prakticky během 10 dnů pevná linie Německa, která  snad ještě předevčírem byla činěna i s podporou Hollanda vzala za své.

Řecký premiér i jeho ministr vyrazili po Evropě. Ale ne do Německa. Vždyť koneckonců odpor proti Německu a jeho diktátu byl hlavním heslem v proběhlých volbách, a bude i ve Španělsku. Revolucionáři vyrazili do Francie, do Itálie a Británie…

A už první setkání s francouzským ministrem financí bylo úspěšné : plná podpora nového jednání a nové dohody, protože dluhy za těhto podmínek skutečně nelze uhradit.

Angelko, bortí se ti to.

Česko přirozeně otázka placení či neplacení řeckých dluhů osobně nemusí zajímat. Spíše bychom si rozhodně měli tleskat, že nejsme součástí eurozóny a bohdá nikdy nebudeme.

To si tady slibme.

Podstata je v tom, že musí vzniknout jiná Evropa, ve které nebudeme  jako mopslíci skákat jak panička z Berlína a přeplacení ouřadové z Bruselu příkazují.

Merkelová nás zavedla do pasti střetem s Ruskem, kdy vyprovokovala, platila a organizovala spolu s Barackem státní převrat v Kyjevě, který odstartoval krvavou občanskou válku.

Za to jednou Frau Merkel zaplatíte, že jste celou Evropu donutila k tomu válečnému dobrodružství.

Byly zde zatím krotké hlasy, Rakouska, Slovenska, Maďarska či  Kypru, jejichž představitelé se začali  vzpěčovat proti sankcím.

Bohužel zatím jen polehounku.

Ale do toho přichází řecká vláda, která unisono a natvrdo hodlá budovat most mezi EU a Ruskem, sankce pokládá za nesmyslné a ukrajinskou vládu neuznává.

Bravo.

Martin Schulz plakal, jak je jen možné, že Řecko odmítá nenávidět Rusko. A stejně tak se zarmouceně tváří Merkel.

No já se jim nedivím.

Protože jejich spřátelené tradiční hlavní opory řeckého demokratického a zkorumpovaného režimu socialisticti a pravoslavná Nová demokracie byli poraženi, PASOK až trapně.

A o tom tento spor také je. Evropané už mají čím dál tím více dost těch politických evropských dinosaurů, u který už ani nevíte, kdo je kdo a jde jim jen o to, aby zůstávali u moci.

Pořád tam sedí, pořád si nabalují a pořád je to v tom lepším případě stejně, teď již i celkově mnohem horší.

Ryba smrdí od hlavy a chce to řez.

PROČ TEDY VOLÁM, ŽE I MY POTŘEBUJEME SYRIZU? MÁME TAKOVÉ PROBLÉMY?

Ano i ne.

Bohudík jsme nepřijali euro.

A KAŽDÁ VLÁDA V ČESKU, KTERÁ BY NYNÍ EURO CHTĚLA PŘIJMOUT, BY SPÁCHALA SEBEVRAŽDU.

Nemusíme proto řešit ani dnes ani příště problémy s financováním slabších členů eurozóny a podrobovat se dalším svazujícím pravidlům z Bruselu.

Potud je to v pořádku.

Jsou ovšem tisíce nesmyslných předpisů, upravujících alergeny, či hloupé a nesmyslné služební zákony.

A k tomu moloch dotací…., které jsou jen základem pro totální korupci.

A potom ona zlověstná tzv. dosud jednotná evropská zahraniční politika.

Fatální chybou české vlády je podpora současného fašistického režimu na Ukrajině, který už přes rok vyvražďuje své bývalé spoluobčany v dnešní oblasti Doněcka a Luhanska.

Každý normální člověk ví, že Doněcko a Luhansko už nikdy nebude součástí jednotné Ukrajiny, pro obyvatele těchto oblastí je Západ agresorem, nepřítelem, něco jako kdysi nacisté a konec konců, nacistům ze Západu slouží spolehlivé banderovské jednotky organizované polosoukromně jako kdysi jednotky SA.

To ti Řekové chápou.

Že Němci zažívají po letech ústrku chvalozpěvy na nacismus ze strany Ukrajinců (ale i zemí Pobaltí a zčásti kupodivu i Poláků) je možná druhým důvodem, proč až tak fanaticky chtějí zabřednout do té ukrajinské lapálie.

Ale Západ se musí od Německa osvobodit.

A právě odvaha Syrizy je imponující.

Prostě to tak vypadá, že Evropu je třeba pořádně rozbít a vlepším případě budovat nově, levně a jednoduše.

Je ale ještě jeden, vnitřní důvod, proč bychom Syrizu potřebovali.

S výjimkou hnutí ANO, je náš politický systém vyčpělý, bez idee, bez vize.

ANO má vizi budování státu jako firmy…

Je to vize kupecká počtářská, ale v každém případě pro pravicového či středopravicového voliče je to osvěžení po mnohaletém masírování ze strany pravicové ODS a TOP 09, kteří jako mantru trvale opakovali : „ŠKRTY,ŠKRTY,ŠKRTY.“  A do toho přicházel jeden horší průšvih za druhým.

Neřeším moc ostatní pravicové strany, protože ty jsem nikdy nevolil. ODS cosi politologicky hlásá, ale nikdo nerozumí co, jen se tam stále opakuje, že je to pravicové a konzervativní, TOP 09 má jedinou filozofii a to destrtukci proti zahraniční politice Zemanovi a pod. Rozdíl mezi ODS a TOP 09 teď vznikl v tom, že TOP 09 touží po uprchlících a ODS je odmítá…

Ale vizi, nějakou novou, pozitivní či chytlavou nemají.

A pak jsou zde údajně dvě levicové strany.

Je to především stran mírného pokroku v mezích zákona, úřednicky vypulírovaných procesů zvaná ČSSD. Strana opírající se o stovky rutinných držitelů moci, zpravidla bez jediné vyšší myšlenky, jejichž jediným cílem je udržet chod státu, hejtmanství apod a sebe udržet na dobře placeném místě.

Není schopna ničeho nového, nic nového ani nenabízí, ale jediným – ale jinak dobrým smyslem je, že pomůže udržet tuto vládu do konce volebního období. Budiž.

Nic víc asi nikdo nechce.

A potom je zde KSČM, jejímž jediným smyslem je myšlenka na minulost, kterou připomíná svou existencí.

Právě proto mně zde strana typu Syrizi, odvážná, myšlenkově průrazná, která chce změnit svou zemi i Evropu a tím i částečně i svět u nás zcela chybí.

Ty dvě levicové babičky žádného myšlenkového pohybu schopny nejsou .

No uvidíme.

 

Judr. Jiří Vyvadil