Hybridy lidí a zvířat: katastrofa našich dnů

Hybridy lidí a zvířat: katastrofa našich dnů

Vědci z různých zemí vytvářejí bizarní hybridy lidí a zvířat, které mohou rozsévat paniku ve společnosti. Jen za posledních deset let ohromil pokrok v oblasti genového inženýrství vědce i obyčejné pozorovatele. Dnes může stvořit nové formy života dokonce i student, přičemž v domácích podmínkách. Zákony se bohužel nepřijímají tak rychle, aby mohly tyto hrátky vědců nějak omezit.

Nové formy života nejsou protizákonné, mohou ale být pro společnost nebezpečné. Nedá se totiž předpovědět, co se stane, když se začnou rozmnožovat, vědci z celého světa ale čekají na chvíli, kdy budou moci seznámit s novým tvorem celý svět – odhalit to, co se zdálo být ještě nedávno absolutní fantazií.

Jako příklad můžeme uvést následující: vědci vyvinuli myši s umělým lidským chromozomem. Bylo to označeno za průlom, jehož výsledkem může být objevení nových způsobů léčení celé řady chorob. Podle Lifenews.com dosáhli vědci z Wisconsinské univerzity velkého úspěchu v transplantaci buněk lidského embrya do mozku myší. Buňky začaly růst a po čase začaly být myši díky jim chytřejší. Tyhle myši se mohou dostat z labyrintu a dokážou reagovat na určité signály mnohem rychleji, než před transplantací.

hybrid

Ilustrační foto : livescience.com

Nasnadě je ale otázka: přináší vůbec praxe transplantace lidských tkání živočichům více výhod než rizika? Už teď je jasné, že pěstování lidských orgánů uvnitř zvířat není žádnou vědeckou fantastikou, je to docela obyčejná reálnost. Japonští vědci začali využívat prasata k pěstování lidských orgánů, této proces trvá asi rok.

Podle Infowars.com je hlavním cílem v daném případě zvýšit počet orgánů pro lékařské potřeby. Japonská vláda ale vytýčila i jiné úkoly: v dané chvíli připravuje usnesení umožňující zahájit výzkumy, které jsou spojeny s embryi.

Thetruthwins.com zdůrazňuje, že když začíná růst lidský orgán uvnitř prasete, pak už to není stoprocentní prase, a lidský orgán vypěstovaný uvnitř prasete zase nemůže být stoprocentním lidským orgánem. Ti, komu budou takové orgány transplantovány, budou muset souhlasit s voperováním hybridních orgánů člověka a zvířete do svého těla.

Následky vytváření hybridů mohou lidstvo ohrozit už teď i v budoucnu, hlavní nebezpečí ale spočívá v tom, že se nedají předpovědět následky ztráty kontroly nad podobnými hybridy.

Ještě znepokojivější je to, že ve většině zemí neexistují zákony omezující vytváření takových tvorů, což umožňuje, aby nebyl tento proces kontrolován. Nepočítá se dokonce ani s trestem v případě, že toto zvíře nějak poškodí ty, kdo ho obklopují.

zdroj : czech.ruvr.ru

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*