Hvězdné války představily transgenderové nebinární rytíře Jedi

Hvězdné války představily transgenderové nebinární rytíře Jedi

Oficiální facebooková stránka filmové franšízy Hvězdných válek oslavila „Transgenderový den přechodu viditelnosti“ odhalením nedávno vytvořených postav Tereka a Cereta, kteří jsou „transgenderoví nebinární rytíři Jedi“.

„Na počest #TransDayOfVisibility,“ stojí v titulku k uměleckému dílu, „jsme hrdí, že můžeme odhalit exkluzivní obálku, která zvýrazňuje Tereca a Cereta, transgenderové nebinární Jedi, aktuálně uváděné v Marvelově komiksu The High Republic. Podporujeme trans-životy a jsme zapálení a odhodlaní rozšířit naše zastoupení v daleké galaxii.“

Projekt High Republic je nová multimediální „subfranšíza“ složená z knih pro děti, románů pro mladé i dospělé a komiksů, které mají rozšířit vesmír Hvězdných válek do všech nových příběhů odehrávajících se 200 let před ságou Luka Skywalkera a Dartha Vadera.Franšíza Hvězdných válek schytala kritiku od levicových aktivistů za neochotu uvést plně realizované postavy LGBTQ do svých filmů, knih a komiksů o Skywalkerovi.

Postavy LGBT Hvězdných válek se často objevovaly ve fanouškovských příbězích, než Disney koupil franšízu, ale některé se objevovaly i v oficiálně licencovaných počítačových hrách, románech a komiksech.

Filmové trháky se však reprezentaci gayů většinou vyhýbaly, což na franšízu přinášelo kritiku.

Disney zařadil lesbickou líbací scénu do Star Wars: Vzestup Skywalkera v roce 2019.

Disney se dostal na titulní stránky novin později, když z filmu v Singapuru odstranil lesbickou líbací scénu, která se podřizovala přísným pravidlům země ohledně LGBT obsahu.

Snaha doplnit postavy LGBT se stala společným úsilím od roku 2012, kdy Disney získal majetek od společnosti Lucasfilm za 4 miliardy dolarů.

Od nákupu Disney neustále přidává postavy LGBT do každé části franšízy. Postavy jsou považovány za „kanóny“, a jsou proto sankcionovány a trvale doplňovány do příběhů Hvězdných válek.

 

(Foto:  Facebook/Lucasfilm)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*