„Humanitární dodávky“ do Venezuely vezly hřebíky a dráty na barikády, tvrdí ministr zahraničí a ukazuje fotografie

„Humanitární dodávky“ do Venezuely vezly hřebíky a dráty na barikády, tvrdí ministr zahraničí a ukazuje fotografie

V projevu v Radě bezpečnosti OSN, venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza uvedl, že nákladní automobily údajně přepravující humanitární pomoc do Venezuely byla také naloženy hřebík a dráty a ukázal fotografie zabaveného nákladu.        

Operace řízena opozicí a USA, která měla za cíl přepravit nákladní automobily s humanitární pomocí na hranicích mezi Kolumbií a Venezuelou vedla k násilným střetům, které způsobily zranění mnoha policistů a vedly k několika požárům.Odsuzujíc zpackané dodávky jako „dobře organizovanou operaci k narušení území Venezuely,“ Arreaza uvedl, že je to důkazem úsilí vedeného USA, které je trojským koněm zaměřeným na podněcování převratu.

„A dovolte mi, abych vám řekl, že když byly tyto vozy kontrolovány, ukázalo se, že v nákladních automobilech nebyly jen potraviny a léky, ale také vybavení pro barikády. Byly tam hřebíky, dráty a tak dále a tak dále. A to je to, co používá opozice ve Venezuele,“ uvedl Arreaza a ukázal fotografie něčeho, co vypadalo jako hromady těžkého drátu ležícího na zemi.

Arreaza uvedl, že Caracas má také jako důkaz videozáznam, který mohou shlédnout všichni zájemci.

Zatímco chválil venezuelskou armádu a reakci policie na pokus o pašování „pomoci“, uvedl, že to byla „poslední kapitola převratu“, která „selhala“.

Arreaza také odsoudil amerického senátora Marca Rubia, který zveřejňuje na Twitteru silně formulovaná prohlášení, ve kterých prosazuje změnu režimu ve Venezuele.

Nejvíce pozornosti upoutal jeho příspěvek, kde zveřejnil fotografii lynčovaného vůdce Libye Muammara Kaddáfího před jeho smrtí, jako výhrůžku vůči Madurovi.

Arreaza uvedl, že Rubiova otevřená výzva k násilí je neslučitelná s americkými hodnotami, neboť se USA pyšní tím, že jsou příkladem demokracie.

„On představuje lid Spojených států a občany na Floridě. Jsou to hodnoty obyvatel Spojených států? Vyzývat k zabití prezidenta? Protože v tomto kontextu je zřejmé, co tato fotografie znamená.“

 

Arreaza také uvedl, že Caracas je ochoten se posadit ke stolu s jakýmkoli zástupcem, kterého vyšle opozice, včetně samozvaného „dočasného prezidenta“ Juana Guaidoa, podporovaného USA.

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*