Humanitární bombardování je demokratické, slova o kalašnikovu jsou zločinem

Humanitární bombardování je demokratické, slova o kalašnikovu jsou zločinem

ČT a někteří naši politikové se mohou pominout hysterií, kterou rozpoutali proti prezidentu Zemanovi s jeho výrokem o kalašnikovu. Zato skutečné „humanitární bombardování“ obhajují.  

Nabízí se zajímavé porovnání:

Když země NATO vojensky napadly Srbsko, které žádnou zemi NATO neohrožovalo, zabíjely civilisty, ničily mosty, elektrárny, dopravní infrastrukturu, průmyslové podniky, automobilku, tak tehdejší náš prezident Václav Havel přišel s výrazem „humanitární bombardování“. Naše občany tento výrok pobouřil, ovšem média v čele s ČT se Václava Havla zastávala jak mohla.

Tisíce Srbů byly vojsky NATO zabity, zraněny a Srbsko humanitárním bombardováním těžce poškozeno.

Ale naše média tvrdila jako jeden muž – toto je v pořádku, Srbové sami mohou za to, že byli vojensky napadeni a „humanitárně bombardováni“. Média se de facto plně postavila za zabíjení občanů cizí země.

mediokracie

Když ovšem náš prezident Zeman pouze konstatuje, že existují dva způsoby jak se zbavit politiků, prezidenta nevyjímaje – tedy demokratickými volbami, nebo kalašnikovem (což i hloupý musí uznat, že v tomto kontextu jde o nadsázku), tak se naše ČT a několik politiků mohou pominout, že prezident Zeman vyzývá k vraždě předsedy vlády Bohuslava Sobotky.

A Sobotka, místo, aby to vzal s humorem a nadhledem, tak se k této hysterii přidá též:

„Jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády. Já se s tím vyrovnám, ale vadí mi, že tím Zeman děsí moje děti, celou rodinu a přátele…”

A korunu tomu nasadil předseda Senátu Milan Štěch, který v roli poslušného žáčka přitakával televiznímu moderátorovi ČT, jak se Zeman strašně provinil a vyzývá k zabití Bohuslava Sobotky kalašnikovem.

Že je naše ČT zdrojem lží, protiruské demagogie a pokleslé protizemanovské hysterie je většině našich občanů známo. Ale, že se jako pucflek tohoto pokleslého a lživého média chová i předseda Senátu Milan Štěch, mne jak se lidově říká „dostalo“.

Divím se, že nikomu z našich politiků nedošlo, že bombardování a zločiny páchané zeměmi NATO redaktorům ČT nevadí, ale z pouhého konstatování, že politikové mohou být odstraněni demokratickou cestou, tj. demokratickými volbami, nebo nedemokratickou cestou, tj. kalašnikovem, se mohou pominout.

Jako, kdyby ČT a naši politikové zapomněli na „humanitární bombardování“ Srbska a použití kalašnikovů na Ukrajině, kde podpořili pučisty, kteří potom poslali ukrajinské vojáky s kalašnikovy, aby stříleli svoje spoluobčany, kteří odmítli vládu kyjevských pučistů uznat…

 

 

Jaromír Petřík

Loading...

Podobné články

Komentář “Humanitární bombardování je demokratické, slova o kalašnikovu jsou zločinem

  • Zeman řekl dva pravdivé výroky. Nic víc. Média si z toho udělala případ. Sobotka to zneužil a přiživil interpretaci médií. Vážné by to bylo, kdyby Zeman například řekl, že tomu, kdo zlikviduje Sobotku dá milost. Ale to neřekl a ani nenaznačil.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*