Human Rights Watch má důkazy o použití kazetových bomb na Ukrajině.

Human Rights Watch má důkazy o použití kazetových bomb na Ukrajině.

Organizace pro lidská práva Human Rights Watch má důkazy, že ukrajinské jednotky použily zakázané kazetové bomby v regionu na východě země, uvedl ředitel HRW Kenneth Roth na středečním briefingu v Kyjevě.

Náš výzkum zjistil jasná fakta, že ukrajinská strana je odpovědná, řekl a dodal, že to organizace může potvrdit.

AP Photo/Human Rights Watch
AP Photo/Human Rights Watch

Podle něj má dopadová zóna kazetových bomb svůj osobitý vzhled. Human Rights Watch se podařilo prokázat, že bomby byly shozené ze strany kontrolované ukrajinskými silami. To potvrzuje skutečnost, že některé bomby nedosáhly cíle a dopadly na území ovládané ukrajinskou armádou, uvedl Roth.


Obránci lidských práv jsou znepokojeni vyšetřováním provedeným ukrajinským Úřadem generálního prokurátora ohledně použití tříštivých bomb ze strany ukrajinských bezpečnostních sil ve východní části země, uvedl ředitel.

Mnozí slyšeli, že organizace provedla šetření na východě Ukrajiny a zjistila, že byly v některých případech použity kazetové bomby ukrajinskými silami v obytných oblastech, uvedl.

Kazetové munice postrádají přesnost, a proto je jejich použití zakázáno na území, kde se nacházejí civilisté, uvedl obránce lidských práv.

Nicméně, kancelář ukrajinského generálního prokurátora prohlásila, že se nepodařilo provést potřebné šetření. Namísto analýzy fyzických důkazů o použití kazetových bomb, státní zástupce jen zkontroloval přítomnost této munice v depech a uvedl, že nebyly nikde převezeny, uvedl Roth.

zdroj : http://itar-tass.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články