Huawei je připraven sdílet zdrojový kód s cizími zeměmi, aby zmírnil bezpečnostní obavy

Huawei je připraven sdílet zdrojový kód s cizími zeměmi, aby zmírnil bezpečnostní obavy

Společnost Huawei je připravena plně spolupracovat se zahraničními zeměmi, aby vyvrátila tvrzení, že čínský technologický gigant kooperuje s Pekingem, uvedl viceprezident společnosti.Společnost, která byla průkopníkem technologií 5G, zvažuje zpřístupnění svého zdrojového kódu všem zúčastněným stranám, uvedl v rozhovoru pro deník Kyodo News viceprezident John Suffolk.

„Každá jednotlivá země by měla sama validovat,“ uvedl Suffolk a dodal, že „neexistuje žádný model validace, který by přijali všichni naši zákazníci“.

Suffolk se ohradil proti obvinění ze strany Washingtonu a zdůraznil, že jeho společnost nikdy nebyla požádána čínskou vládou, aby předala uživatelské údaje nebo nějaké citlivé informace.

Společnost Huawei již nabídla, že umožní Tokiu prověřit své produkty z hlediska možných bezpečnostních slabých míst, potvrdil japonský vládní představitel deníku.

Spojené státy nadále vyvíjejí nátlak na své spojence, aby zakázali produkty společnosti Huawei, ale jejich měsíční lobbistická kampaň přinesla nevýrazné výsledky.

Polsko mezitím oznámilo, že bude souhlasit s protokolem schváleným Washingtonem, zatímco rozvíjí svou 5G síť, ale mnoho dalších evropských států – včetně blízkých spojenců, jako je Německo – se odmítlo odklonit od společnosti Huawei jen proto, že je to čínská firma.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*