HRW:  S cizinci pracujícími ve Spojených arabských emirátech je zacházeno jako s otroky

HRW: S cizinci pracujícími ve Spojených arabských emirátech je zacházeno jako s otroky

Organizace pro lidská práva HRW odhalila otřesné pracovní podmínky ve Spojených arabských emirátech.

V 79-ti stránkové zprávě zveřejněné ve čtvrtek, Human Rights Watch (HWR) uvádí, mnoho asijských a afrických žen zaměstnaných v domácnosti jsou využívané jako otrokyně.

slave-in-chains-16x9

Pracovníci v domácnosti čelí sexuálnímu násilí, izolaci a nucenému věznění, nedostávají mzdu, mají dlouhou pracovní dobu s omezeným jídlem a jsou pravidelně bití rukou zaměstnavatelů ve Spojených emirátech, uvádí se ve zprávě.

Mnoho jejich zaměstnavatelů s nimi zachází jako se zvířaty, nebo jako kdyby byli tak špinaví, že fyzický kontakt s nimi by přivodil kontaminaci,“ stojí ve zprávě.

HRW uvádí, že tzv. Kafala systém, během níž je pobyt pracovníků vázán na jejich zaměstnavatele, je hlavní příčinou zneužívání.

Vztah mezi zaměstnancemv domácnosti a zaměstnavatelem, je mylně chápán jako status na bázi vynikajícího mistra a nízkého služebníka, spíše než smluvní ujednání mezi stranami s dodržováním vzájemných práv a povinností,“ píše se dále ve zprávě.

Organizace práv také vyzvala SAE aby reformovala jejich Kafala systém tak, aby domovní pracovníci mohli změnit zaměstnavatele bez jejich souhlasu a bez ztráty platného imigračního statusu.


Zahraniční pracovníci jsou vystavováni konfiskacím pasů, neplacením mezd, nadměrné práci, nedostatku jídla, psychickému a fyzickému týrání.

Zneužívání zahraničních pracovníků v domácnosti je velmi rozšířené v zemích Perského zálivu. Mezinárodní organizace práv již dříve kritizovala Saudskou Arábii a Katar za jejich kruté zacházené s migrujícími pracovníky.

zdroj : http://www.presstv.ir video: HRW překlad: svobodnenoviny.eu

 

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*