Hrozba terorismu na vzestupu v Německu, útoky možné kdykoliv

Hrozba terorismu na vzestupu v Německu, útoky možné kdykoliv

Hrozba terorismu v Německu se stále zvyšuje a země by mohla být cílem útoků kdykoliv, stojí v tajné vládní zprávě o vnitřní bezpečnosti, kterou citoval německý deník.

„Spolková republika Německo je deklarovaným skutečným terčem násilí ze strany džihádistů. Německé agentury a zájmové skupiny jsou podrobeny hypotetické hrozbě v zemi, stejně jako v jiných částech světa,“ citoval německý deník Bild tajnou zprávu vypracovanou v červnu.

Dokument uvádí, že existuje zvýšené riziko, že stoupenci teroristických organizací, kteří nemají přímé spojení na tyto skupiny, mohou provádět své vlastní útoky.

Podle zprávy jsou téměř nepředvídatelné v dlouhodobém horizontu, počty hrozeb, které představují džihádisté, kteří odešli do Sýrie a Iráku a později se vrátili do Německa.

Dokument dospěl k závěru, že Německo může být zaměřeno kdykoli, ať již ve vzduchu, v železniční dopravě, stejně jako na přeplněných místech, jako jsou veletrhy, markety a festivaly.

Tato zpráva vyla připravena o měsíc dříve, než Německo utrpělo v červenci řadu teroristických útoků.

Dne 18. července, 17letý afghánský žadatel o azyl zaútočil sekerou a nožem na cestující v osobním vlaku v Bavorsku, přičemž zranil pět turistů. O čtyři dny později, Němec íránského původu zastřelil v Mnichově devět lidí a následně spáchal sebevraždu.

Dne 24. července, syrský uprchlík odpálil bombu v blízkosti hudebního festivalu v bavorském Ansbachu, přičemž zabil sebe a zranil 15 kolemjdoucích, zatímco jiný Syřan zabil ženu mačetou v Reutlingenu u Stuttgartu.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Sueddeutsche.de)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*