„Hrozba pro celý svět“: Maďarsko se stáhlo z „extrémního“ migračního paktu OSN

„Hrozba pro celý svět“: Maďarsko se stáhlo z „extrémního“ migračního paktu OSN

Maďarsko uvedlo, že se stáhne před konečným schválením nového paktu OSN o migraci a označilo tuto dohodu za „ohrožení světa“.    

Globální dohoda o bezpečné, řádné a pravidelné migraci byla schválena každým členem OSN s výjimkou Spojených států, které loni od dohody odstoupily.Maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto uvedl, že smlouva jde „zcela proti bezpečnostním zájmům Maďarska“ a že představuje hrozbu pro svět, protože „by mohla inspirovat milióny“ migrantů. Řekl, že dohoda je „extrémní, zaujatá a usnadňuje migraci.“

Maďarský předseda vlády Viktor Orbán se postavil proti přistěhovalectví, což vyvolalo rozpor mezi Budapeští a Bruselem. Na vrcholu migrační krize v roce 2015 Maďarsko obvinilo EU z „příliš pomalé reakce“ a začalo s výstavbou ostnatých plotů podél své hranice se Srbskem. Maďarsko později uvedlo, že toto rozhodnutí vedlo k téměř 100procentnímu poklesu nelegálního přistěhovalectví.

Szijjarto uvedl, že předpokladem migračního paktu OSN je, že migrace je „dobrým a nevyhnutelným jevem“, ale že Maďarsko považuje migraci za „špatný proces, který má mimořádně závažné bezpečnostní důsledky.“

Ministr si také stěžoval, že návrhy Maďarů byly ignorovány během diskuzí o dokumentu, který podle něj upřednostňuje národy v Africe a Latinské Americe, odkud migranti často cestují.

Polsko, Česká republika a Rakousko přijaly k migraci podobné postoje a uvedly, že převážně muslimští uprchlíci nemohou být asimilováni do jejich většinou křesťanských společností. V loňském roce EU zahájila soudní řízení proti Maďarsku, Polsku a České republice za jejich odmítnutí „podniknout potřebná opatření“ při řešení uprchlické krize.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Bernadett Szabo / Reuters)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “„Hrozba pro celý svět“: Maďarsko se stáhlo z „extrémního“ migračního paktu OSN

  • Madarsko nam ukazuje, co je nutne udelat. To cesti politici udelaji, az je k tomu lidi dokopou. Volme SPD a nebudeme se muset na toto lavirovani ANO a CSSD divat!

  • Proc se Cesko nestahne? OSN je jako Amnesky International a jine organizace ovladany USA v jejich zajmu! Je to naprosto zbytecna organizace, jeji rezoluce se neplni, ani USA je nedodrzuji. Zrusit! Usetrime penize na povalece byrokraty.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*