Hrdej českej lev zařval! Díky, Lucie Bílá a ostatní hrdí muzikanti

Hrdej českej lev zařval! Díky, Lucie Bílá a ostatní hrdí muzikanti

Rockeři, bigbíťáci, metalisti a vůbec lidi, kteří mají rádi tvrdou muziku, atmosféru živých koncertů a festivalů, nosí černý a kožený vohozy, ocelový řetězy, těžkej kov, drsný výjevy a nápisy na trikách, tváří se často jako věčně naštvaní patróni a vlkodlaci, co každou chvíli zardousí malý dítě, jsou obyčejně ta nejmírumilovnější a nejvnímavější stvoření na světě s citlivou duší a velkým srdcem!

Něco málo o tom vím. Je mi už pár let, něco jsem prožila a právě tuhle muziku a lidi znám moc dobře a dlouho! Mám vždycky úžasnou radost, když v létě na fesťácích, v zimě v halách na koncertech, někdo z našich či cízích muzikantů promluví z „duše lidu“ a k lidem. Nepřímo se dotkne aktuálního veřejného stavu, nebo se přímočaře vyjádří k politické situaci, která tu zrovna panuje. Pojmenuje nešvary i lidi, co jsou za ten mizernej stav zodpovědni, řekne jasně, co se mu nelíbí a komu poděkovat a komu říct „fuck you“.

Miluju, když se česká hrdost a vlastenectví projeví ve skladbách nebo v mezipromluvách, publikum nadšeně tleská, píská, podporuje muzikanty a souzní s nimi. Souzníme a stojíme tam všichni, jak jedna velká rodina a je cítit to společné naladění a sounáležitost. Nechodím na koncerty skupin, které jsou a podle mne, mnohdy neprávem, považovány za náckovské, abyste mi dobře rozuměli. Chodím na klasické tancovačkové rockové kapely, přes českou rockovou festivalovou první ligu, až po světové metalové hvězdy. Naposledy mne dostala oblíbená karlovarská Coda, když o silvestrovské půlnoci zahrála českou hymnu. Všichni stáli v pozoru, tekly slzy dojetí a všichni věděli, že teď je ta hymna důležitější než kdykoli jindy i díky laskavému projevu frontmana Honzy Haška. Stejně tak nadšeně stojíme při koncertech Arakainu, Aleš Brichta bandu, Bypassu Vildy Čoka, kteří o tom mluví docela bez oklik, nebo na koncertě Miloše Doda Doležala, který žil léta ve Státech a může porovnávat. Sám se jasně vyjádřil, že nemá rád „kecy o tom, že Češi nestojí za nic a jak je to tu celý špatný“. V ten moment to bylo krásně upřímné, vlastenecké a v kontextu téhle doby, potřebné vyznání!

Stejně tak silně vnímám i vyjádření Lucie Bílé, která svým prohlášením prý naštvala část republiky, alespoň podle bulvárního Super.cz. Naopak hodně lidí rozhodně potěšila a prokázala, že má opravdu velké rockerské vlastenecké srdíčko a že nemá zapotřebí někomu podlézat, skrývat své názory a přesvědčení.

Rozumím jí i v tom, že chce obrazně zavřít hranice naší země na sto západů. Myslí tím samozřejmě ochranu hranic a území, ne nějaké železné ploty a uzavírání se světu. To jen hrstka těch, které namíchla už po předávání Slavíků, tyhle vlastní ubohé teze šíří do světa. Jako třeba Jan Tuna, nebo Táňa Fischerová, která Lucii dokonce nařkla z toho, že je přitahována mocí a je „vlastně takovou normalizační zpěvačkou“. Jak trapné.

Tihle lidé nesahají Lucii ani po kotníky, tihle lidé patrně ani netuší, co to je národní sebevědomí a láska k vlasti, jinak by tohle nemohli říct a takhle reagovat. Mluví z nich jen vlastní nenávist a zloba za to, že má někdo jiný názor než oni. Tyhle názorové žabomyší mediální války jsou směšné.

Je dobře pro naši budoucnost, že se probouzí hrdý český lev, který je prozřetelný, nenechá se ošálit a jen tak se nevzdá! Jestli to paní Fischerová nevidí, doporučuji jí zajít mezi drsné rockery nebo na nějaký koncert, kde se jen nesedí v křeslech, ale kde to žije, kde panuje veselá nálada a z textů i mezi písničkami zní názory normálních lidí, aby nasála tu otevřenou atmosféru a poznala, že Lucie Bílá se nemá za co stydět, ba naopak!

Díky bigbíťáci, rockeři a metalisti za Vaši muziku a všem Vám, co se nebojíte jít s kůží na trh a v hlavách to máte srovnané, díky za to, že jste. Díky, Lucie Bílá se srdcem jako hrom a hlasem jako zvon, co zařval v pravej čas jako hrdej českej lev!

Dřív

byl plnej sil
na svobodě žil
Dřív
hřála ho hříva
Teď
studí ho mříž
Klidně přistupte blíž!
Teď
hlavou jen kývá.

Hrdej českej lev
Nenech ho
umřít v řetězech!

lucie bila

https://www.super.cz/475949-zase-nastvala-cast-republiky-lucie-bila-si-pustila-pusu-na-spacir-a-dostala-za-to-poradnou-cocku.html#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_content=freshnews&utm_term=lucie%20bílá%20naštvalahttp://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Utok-na-Lucii-Bilou-za-vyzvu-zamknete-hranice-na-sto-zapadu-i-strach-rict-nazor-Ale-take-potlesk-umelcu-Gauner-grazl-Bangova-vagina-470531
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*