Hraniční agentura EU se připravuje na nárůst migrantů

Hraniční agentura EU se připravuje na nárůst migrantů

Vysoký představitel agentury Frontex, evropské hraniční a pobřežní stráže, uvedl, že desítky tisíc migrantů jsou na cestě do EU prostřednictvím vznikajících cest.

Během fóra v Rakousku, zástupce výkonného ředitele agentury Frontex Berndt Körner varoval před prudkým nárůstem nelegálních přistěhovalců, kteří využívají alternativní trasy na kontinent, zatímco bývalá balkánská cesta a centrální průliv Středozemního moře jsou nyní méně přístupné než v minulosti.

Körner také odhalil, že konfiskace omamných látek od migrantů a pašeráků se sedmkrát zvýšila z předchozích let na téměř 140 tun.

Körner vysvětlil, že 14 000 odmítnutých žadatelů o azyl bylo v roce 2017 odvezeno zpět do svých domovských zemí v Asii a Africe a mnozí se přeskupili a znovu se pokoušejí proniknout na hranice EU.„Od roku 2017 se únikové cesty výrazně změnily: využívání centrální středomořské trasy kleslo o 76 procent v důsledku spolupráce s libyjskou pobřežní hlídkou,“ tvrdí portál Volksblatt. „Naproti tomu frekvence trasy západního Středomoří se zvýšila o 61 procent, na východní cestě až o 95 procent.“

Další důkazy o formujícím nárůstu lze nalézt v počtu žádostí o azyl obdržených v Německu, které se zvýšily ze 64 000 v dubnu na 78 000 v květnu.

Je zajímavé, že nejnovější zpráva na internetových stránkách agentury Frontex naznačuje „klesající trend“ migračních toků, neboť cituje z počtu z „hlavních migračních tras“ – zatímco druhá polovina tvrzení potvrzuje prohlášení Körnera v poměrně nepřímém jazyce.

„V květnu se počet nelegálních migrantů, kteří využívali východní část Středomoří, pohyboval kolem 4 400, což je o 40% méně než v předchozím měsíci,“ uvádí agentura Frontex. „Ale kvůli nárůstu neregulérních přechodů v březnu a dubnu na pozemních hranicích s Tureckem vzrostl celkový počet přistěhovalců na trase východního Středomoří až do konce května o 90% na více než 19 800.“

„Navzdory nízkému počtu detekcí na vnějších hranicích Frontex zaznamenal vznik nových přechodů přes Albánii, Černou horu, Bosnu a Hercegovinu, jakož i ze Srbska do Bosny a Hercegoviny. To je spojováno s migračním tlakem v těchto zemích v posledních měsících a na hranici mezi Bosnou a Hercegovinou a Chorvatskem.“

 

(Infowars/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*