Hrad a dětské obědy

Hrad a dětské obědy

Nedávno mi na FB přistála koláž o plýtvání na hradě a o dětech, které nemají na obědy. 

Upřímně – když si odpočtu ¾ „rodičů“, kteří své peníze nebo ze sociálky raději nastrkají do automatů nebo je použijí na chlast a cigára, karty, drogy, děvky…, či se dostanou do dluhové pasti, protože sousedi byli na Mallorce a my ani v Egyptu, tak si na to půjčíme nebo na auto, na telefon, na kolo, na dárky na vánoce…, a pak najednou není na splátky, stále zbývá mnoho dětí, které opravdu na obědy nemají. To jsou děti rodičů, kteří mají směšně nízký příjem, mají kolikrát 2-3 práce za almužnu, platí dluhy, nebo dluhy nemají, ale mají postižené dítě, peníze jim nestačí a na sociálku nedosáhnou, protože je jen pro někoho nebo prostě z nějakého – snad snadno pochopitelného  – důvodu, jako je třeba nemoc, ztráta zaměstnání, péče o rodiče, ztráta partnera či neplacení alimentů od druhého rodiče dítěte.

Ale je tu snadné řešení. Nu, ale je tu pár KDYBY.

Naši poslanci si přidali na platu 8000,- Kč, to znamená: 8 000×200=1 600 000,- Kč měsíčně ze státní kasy, z našich daní.

Kdyby politici nebyli nenažraní, mohli dát tyto peníze hladovějícím dětem do škol na obědy. Za oběd zhruba 35,- Kč je to pro 533 333 dětí. Kapka ve vodě?

Kdyby, solidárně nebo samozřejmě, jako správní křesťané sociálně cítící, dali ze svého dalších 8 000,-Kč, (pan prezident Zeman dává), najedlo by se jich 1 066 666. To už jde, ne?Kdyby vláda ČR přestala dávat po volbách peníze na provoz politických stran, zbylo by na obědy dost dětem na 4 roky do dalších voleb,(482 miliónů za loňské sněmovní volby – za hlasy), a strany by začaly šetřit a přestaly by pořádat honosné plesy a konference se stoly přetékajícím žrádlem a pitím, a kdo chce mít velkou či malou stranu, ať si žije z členských příspěvků.

Kdyby se neustále nemusely platitty staré a i nově prohrané arbitráže našich politiků, měly by dost peněz děti i na kroužky. (Arbitráže nechť si platí ten, kdo zavinil spor, třeba po stovce měsíčně, jak je to zavedeno v naší republice u některých dlužníků.)

Kdyby se církev začala chovat zodpovědně, a fráterníci začali pracovat, aby si vydělali svou mzdu, jako kdokoliv jiný a církev tak přestala pobírat od státu – ne milodary, ale pěkný balík peněz od daňových poplatníků, měli bychom lepší, kvalitnější a hlavně dostupnou zdravotnickou péči.

Kdyby si přestaliředitelé a managment vyplácet ke svým statisícovým mzdám miliónové odměny – prý za mimořádné úspěchy při vedení – státních a polostátníchfirem, jako je Česká pošta či České dráhy nebo Česká televize a taktéž managment a vedení VZP, bylo by na důstojné platy jak zdravotníkům,tak i pošťákům a ještě by zbylo do státní kasy.

Kdyby se udělaly revize invalidních důchodů (u koho asi), a rent, (obojí lze získat – sice draho, ale i takoví lékaři ještě jsou, kteří nemají čisté svědomí), důkladné revize sociálních dávek a jejich zneužívání, bylo by na doplnění do politiky vykradeného důchodového účtu.

Kdyby neziskovky a různá sdružení byly placeny a finančně podporovány podle skutečně odvedené práce, zdechly by hlady.  https://www.novinky.cz/domaci/460171-neziskovkam-jde-18-miliard-babis-se-chysta-dotace-procesat.html

Kdyby političtí aktéři a viníci podvodných kauz – ne jen obětní beránci, ale skuteční gauneři – byli souzeni a odsouzeni ke tvrdým trestům a byli povinni splatit veškerou finanční škodu, jakkoliv, i zabavením hmotného i nehmotného majetku celé rodině, protože jejich náhlých rozluk a rozvodů je nějak poslední dobou přespříliš – aby o nakradené majetky nepřišli. https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_politick%C3%BDch_af%C3%A9r_v_%C4%8Cesku

Kdyby naši politici od roku 1989 systematicky nevykrádali státní poklad a nevysosávali státní kasu, měli bychom peněz na slušný život všichni.

Kdyby byly raciryby, to by bylo máčky.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*