Hollande vyzývá k vytvoření asociací na pomoc financování budování mešit

Hollande vyzývá k vytvoření asociací na pomoc financování budování mešit

Francouzský prezident Francois Hollande vyzval k vytvoření speciální nadace, která by navrhovala kulturní, vzdělávací a sociální programy islámským náboženským vůdcům v zemi.

Francie potřebuje novou asociaci, která by dohlížela na stavbu mešit a školila islámské náboženské vůdce v zemi, prohlásil ve čtvrtek prezident Francois Hollande.

Francouzský prezident uvedl na svém Twitteru, že podporuje vznik „národní asociace, která by získávala finanční prostředky na výstavbu mešit a školení imámů“, poté, co uvedl, že v současné době „většina imámů jsou vzdělaní v zahraničí a někdy ani nehovoří francouzsky.“

Hollande taký vyzval k vytvoření speciální nadace, která by navrhovala kulturní, vzdělávací a sociální programy.

V červenci, francouzské orgány otevřely diskuzi o zákazu zahraničního financování mešit po celé řadě teroristických útoků spojených s Islámským státem, džihádistickou skupinou, která tvrdí že dodržuje fundamentalistický islám a je zakázána v Rusku a mnoha dalších zemích.

Dne 14. července, nákladní vozidlo vrazilo do davu ve městě Nice, které slavilo Den Bastily a zabilo 86 lidí a více než 400 zranilo. Dne 26. července došlo k dalšímu útoku v kostele poblíž Rouenu, kde byl zabit kněz a další osoba byla zraněna.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Francouzský prezident François Hollande Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Hollande vyzývá k vytvoření asociací na pomoc financování budování mešit

  • Hrobar sladke Francie opet promluvil. Vetsiho blbce od de Gaulla Francie nemela. Kam to socani dovedli vidime ve Svedsku, ve Francii zcela nazorne.

  • Zřejmě dostal od s(a)udů zdarma poukaz na dovču s kapesným, a tak se jim chtěl odvděčit a nevěděl jak, tak naprudko hned mešity. Ten než skončí, tak napáchá ještě mnoho zla …………………

  • Chudák. Zbláznil se. Také jedna, z tzv. „elit“ EU, co dojela na svůj populismus. Tak ještě, abys navrhl, že školeným imánům bude po jejich vyškolení vydáván státní souhlas s jejich působením v náboženské obci a bude to, jako u nás s faráři před listopadem roku 1989. Inu, pokrok nezastavíš a po staru se žít nedá, že, soudruzi!

  • Hollande je socialista stejně jako Sobotka, stejně vygumováná hlava Socanská, stejně multikulturní myšlení, oba patří mezi vítače a ochránce Islámu, s nimiž to nedopadne dobře !

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*