Hollande: „Ministři musí udělat vše co je možné, aby zajistili porážku Marine Le Penové“

Hollande: „Ministři musí udělat vše co je možné, aby zajistili porážku Marine Le Penové“

Francouzský prezident Francois Hollande řekl svým ministrům, aby učinili vše, co je možné, aby zajistili porážku pravicové kandidátky na prezidentský úřad Marine Le Penové v rozhodujícím druhém kole voleb, které se budou konat dne 7. května.       

Odstupující socialistický prezident prosazuje v druhém kole závodu centristu Emmanuela Macrona.

„Hollande požádal ministry, aby se plně zapojili do volební kampaně, aby zajistili, že Marine Le Penová bude mít co nejhorší výsledek,“ řekl francouzský prezidentský mluvčí Stephane Le Foll při setkání Rady ministrů.

Každý ministr musí být „v této kampani zcela mobilizován,“ řekl Le Foll a dodal, že v roce 2002 se otec Marine Le Penové, Jean-Marie Le Pen, dostal do druhého kola, kde byl poražen.

Hollande a jeho vláda nejsou jedinými politiky podporujícími Macrona. Poražení kandidáti republikán Francois Fillon a socialista Benoit Hamon také vyzvali své příznivce, aby hlasovali pro bývalého ministra hospodářství a investičního bankéře. Macron vyhrál první kolo voleb, které se konaly v neděli s 24,1 procenty hlasů a Marine Le Penová s 21,3 procenty hlasů.Marine Le Penová obvinila francouzská média a elitu za to, že předávají Macronovi úřad prezidenta na talíři.

„Macron jde do druhého kola na koberci okvětních lístků s téměř úplnou podporou francouzských mainstreamových médií, s podporou elit, odborových organizací a podnikatelů,“ uvedla Le Penová v rozhovoru na televizním kanálu France 2.

„Ale je to v pořádku, já dávám přednost francouzskému lidu.“

Druhé kolo francouzských voleb může přijít uprostřed více protestů, jelikož minuty po volbách vypukly v centru Paříže násilné demonstrace, kde létaly na policii kouřové granáty, světlice a skleněné láhve.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Francouzský prezident François Hollande Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Hollande: „Ministři musí udělat vše co je možné, aby zajistili porážku Marine Le Penové“

  • Nejvetsi blb v politice od de Gaulla . Naprosto ztroskotal jako premier a je tak drzy, ze udili rady jak zustat cvicenym pudlem EU a USA.

  • Nejslabší francouzský prezident, který hrál roli psíka Merkelové teď rozdává knížecí rady.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*