Hollande: Francie podpoří návrh Merkelové na rozšíření protiruských sankcí

Hollande: Francie podpoří návrh Merkelové na rozšíření protiruských sankcí

Paříž podporuje návrh německé kancléřky Angely Merkelové na nové rozšíření sankcí proti Rusku kvůli ukrajinské krizi, řekl Francois Hollande novinářům v Berlíně, informovala tisková agentura TASS.           

„Jestliže nejsou minské dohody realizovány, budeme pokračovat v sankcích, i když to není věčná formule,“ uvedl Hollande. „Pokud nedojde k žádnému pokroku a bude pokračovat blokáda, poté kancléřka Merkelová a já vyzýváme k udržení protiruských sankcí.“

Německá kancléřka Angela Merkelová v úterý navrhla rozšířit sankce proti Rusku na dalších šest měsíců kvůli situace na Ukrajině.

„My jsme diskutovali ve stručnosti o situaci na Ukrajině a o pomalu postupujícím minským procesem, a proto, sankce by měly být opět prodlouženy. Ale rádi bychom viděli větší pokrok,“ uvedla Merkelová na společné tiskové konferenci s francouzským prezidentem Francoisem Hollandem.

Summit Evropské unie je plánován na 15-16. prosince a očekává se, že se na něm bude jednat o rozšíření protiruských sankcí.

 

(Francouzský prezident François Hollande Foto:Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Hollande: Francie podpoří návrh Merkelové na rozšíření protiruských sankcí

  • Holland a Ferkel je osvedcene duo vazalu USA. Oba na odpis, doufam!!! Rusko pomohlo Syrii zachovat svou statnost a nestat se loutkou USA. Bojovalo proti teroristum vyzbrojenym a rizenym USA. BOJOVALO TAM I ZA NAS. Osvobodilo desetitisice Syranu z rukou hrdlorezu. Za to maji byt na Rusko uvalene nove sankce? Holland a Ferkel jsou zlocinci!!!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*