Holande chce z EU vyloučit „pravicové“ země

Holande chce z EU vyloučit „pravicové“ země

Francouzský prezident François Hollande chce vyloučit z EU ty země, kde by byly do vedení země zvolené krajně pravicové strany, napsal německý deník Deutsche Wirtschafts Nachrichten (DWN).

Podle deníku DWN, by se takový postoj dal vysvětlit rychlým pádem Hollandovy popularity mezi obyvatelstvem země.

Deník argumentoval, že francouzská pravicová Národní fronta by mohla vyhrát v nadcházejících prezidentských volbách. V současné době má Národní Fronta Marine Le Penové podporu u asi 37% obyvatel Francie. Strana Le Penové je kritická k politice EU a podporuje myšlenku, aby Francie opustila Evropskou unii.

Francouzský prezident François Hollande Foto: Reuters
Francouzský prezident François Hollande Foto: Reuters

„Každá země může být vyloučena z Evropské unie,“ řekl Hollande v rozhovoru pro rádio France Inter. „Evropa má právní nástroje, aby zabránila zemím porušovat demokratické principy,“ dodal politik.

Podle francouzského prezidenta by EU měla být schopna vyloučit z bloku ty země, kde existuje porušování svobody sdělovacích prostředků a lidských práv.

„Mohlo by to dojít až tak daleko,“ uvedl Hollande s tím, že EU by měla zavést procedury s cílem vyloučit takové země z Evropské unie, s odkazem na Polsko, jako nejnovější příklad praktik odporujících pravidlům EU.

Podle nedávných průzkumů, tři čtvrtiny Francouzů nechce, aby byl Hollande nebo jeho konzervativní předchůdce Nicolas Sarkozy prezidentem po příštích prezidentských volbách, které se budou konat v příštím roce.

Podle průzkumů veřejného mínění zveřejněného v lednu deníkem Le Parisien, pouze 24 procent francouzských voličů by si přálo, aby Hollande nebo Sarkozy kandidovali v příštích prezidentských volbách, zatímco 74 procent respondentů je proti kandidatuře obou politiků.

 

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

4 Komentáře “Holande chce z EU vyloučit „pravicové“ země

  • jen do toho, mistr Holland, ani nevíš, kolik lidí ti z celého srdce poděkuje!!!!!!!!!!!!

  • Tak to je dobrá zpráva. A myslímsi, že nejen pro náš stát. Aby vůbec někdo v té EU zůstal!

  • Svobodné volby dle EU: Volte koho chcete, ale jen z předem schválených kandidátů. Nejsme už s tou EU centralizací za hranou? Přitom tak hloupý návrh nemusel vůbec dávat. Pokud v některé zemi zvítězí krajní pravice, první krok bude vystoupení z EU.

  • To je zase jednou pro čechy dobrá zpráva, jako zaprodavci své zemi, svému lidově zvolenému prazidentovi, jsme bráni v Evropě i v našich médiích jako xenofobové, nacionalisti či fašisti. Tak je nás třeba rychle vyhodit z tohoto šíleného mengeleho koncentráku zvané EUnie. Takovou radost nám ale Hollande neudělá, anebo že by?!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*