Hodím to Svobodným nebo Pirátům.

Hodím to Svobodným nebo Pirátům.

volby

Při volbě prezidenta jsem kašlal na předvolební průzkumy a hodil to podle nejlepšího svědomí Táně. Měl jsem z toho hodně dobrý pocit a navíc mě i potěšil velmi slušný počet hlasů, které dostala. Při volbách za 14 dní opět nedám na průzkumy a vyberu Stranu svobodných občanů nebo Pirátskou stranu. Proč?

Po přečtení všech volebních programů a zamyšlením se nad konzistencí činů a plánů jednotlivch stran, neexistuje jiná rozumná volba pro člověka, který chce žít v opravdu demokratické a svobodné zemi.

Všechny ostatní strany jsou buďto naprosto zaslouženě na několik generací odvařené(např. ODS) nebo to chtějí šolíchat dál bez nějakých větších změn a pomalu směřovat k celkové destrukci státu(např. TOP, ČSSD, SPOZ, SZ, KDU). Je tu pár slibných pokusů o nějakou změnu, ale pravděpodobnost, že i tito se časem podřídí „zvyklostem“ je docela vysoká(ANO, Úsvit).

Vůbec například nechápu jak normálně svobodně a spravedlivě myslící člověk může dát hlas straně, která podporuje dotace ať už kamkoliv, kromě vědy, vzdělávání nebo nemocným. Jak může dát hlas straně, která ho nutí platit povinné výpalné různým zlodějským spolkům a už vůbec nechápu jak může dát dobrovolně hlas straně, která už někdy v ČR vládla a dovolila si za chod státu utratit víc, než na kolik měla a celé to završit tím, že je tuto ztátu třeba snížit a to zvýšením, popřípadě zavedením nových daní.

Program Svobodných se může někomu zdát nesplnitelný nebo přiliš radikální, ale při zamyšlení se nad konkrétními kroky v jejich programu nezbývá než uznat, že to možné vlastně je. Nebo bude někomu opravdu chybět např. Státní zemědělský intervenční fond(dotace zemědělcům), s rozpočtem 38 miliard?

Je to na nás, buď chceme dalších 10 let na úrovni Maďarska a skončit mnohem hůř než před nedávnem Řecko, nebo zkusit opravdovou změnu s šancí přiblížit se Švýcarsku.

Smutné je bohužel to, že karty už jsou rozdány. Rozdala je média zveřejňující průzkumy. Tímto jednoduše média a zavedené strany kontrolují chování 80% voličů. Já ale stejně zase udělám něco pro dobrý pocit a hodím to Svobodným nebo Pirátům.

zdroj : hovorka.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*