„Hledáte azyl? Emigrujte do České republiky!“- Zve webová stránka v angličtině a arabštině

„Hledáte azyl? Emigrujte do České republiky!“- Zve webová stránka v angličtině a arabštině

Na internetu se objevila webová stránka, která vybízí uprchlíky, aby zkoušeli emigrovat do České republiky. Stránka je v angličtině, arabštině a češtině. Informoval o tom na svém facebookovém profilu politik Tomio Okamura.

Na webové stránce emigratetoczechrepublic.wordpress.com je dokonce i mapa doporučených tras, pomocí kterých se žadatele o azyl dostanou do České republiky. Hned na titulní stránce webu se píše: „Hledáte azyl? Emigrujte do České republiky! Vítáme vás.“ Je založena i fanouškovská stránka na sociální síti Facebook. V jednom příspěvku autor stránky vysvětluje důvody vniku této iniciativy:

Cíle aktivity by se daly popsat takto:

 1. A) vylepšit obraz ČR a Čechů ve světě.
 2. B) Motivovat azylanty, aby to zkusili v Česku. Nejen, že to může alespoň trošičku snížit nápor na jiné země, ale je zde další hlubší myšlenka: Lidé se nejvíce bojí toho, co neznají, nebo považují své negativní předsudky a extrémy za znalost celku. Například emigrantů, nebo i muslimů, se bojí lidé nejvíce tam, kde jich moc není, a naopak tam, kde mají osobní zkušenost, taková předsudečná xenofobie a strach není. Dobře je to vidět třeba v rozdílech mezi západním a východním Německem, kde je západ s velkými komunitami emigrantů a muslimů, mnohem tolerantnější, než východ. I v Česku to začíná fungovat, když lidé nestojí proti „odosobněné hrozbě z ciziny“, ale najednou vidí rodinu na nádraží, nebo stojící u odstaveného autobusu, vidí matku, otce, dvě malé děti v ošuntělém oblečení, shánějící pleny… nevidí to, čeho se bojí, ale spíše jim to vžene slzy do očí a změní postoj.
  C) Povzbudit a podporovat neziskové organizace a motivovat ty, kteří by mohli azylantům nějak pomoci.

uprchlici z prchajici do evropy

Lidé ale v komentářích vyjadřují nespokojenost a nesouhlasí s touto iniciativou. Objevují se i komentáře, že jde o plán, jak naplnit pokladny neziskových organizací.

Navíc jsou na stránkách webu iniciativy uvedeny kontakty na dané české neziskové organizace na podporu emigrantů. Podle Okamury jsou tyto organizace pro podporu imigrantů placené současnou českou vládou ČSSD, hnutím ANO a KDU-ČSL stovkami miliónů korun.

„Například ředitelka jedné z těchto organizací s názvem Sdružení pro integraci a migraci- Magda Faltová- v televizi doslova řekla, že migranti jsou přínosem pro naši zemi a že máme mnoho kapacit na přijímání lidí. Proč to tato paní vlastně říká? Je to ve skutečnosti velmi jednoduché. Zase jde jen o peníze. Přitom víme, že drtivá většina českých občanů zde uprchlíky nechce,“ rozhořčuje se Okamura na videu.

Okamura dále tvrdí, že řízení Evropské unie přesahuje všechny meze. Vybízí občany, aby nahlas vyslovili svou nespokojenost. Navíc dodává, že současná česká vláda „si nepřeje demokracii, kde by mohli rozhodovat občané, proto zamítli návrh zákona o referendu, zákon o osobní, hmotné a trestní odpovědnosti vrcholných politiků a také zamítli zákon o přímé volbě a odvolatelnosti politiků,“ Tyto zákony předložil sám Okamura.

 

HlavnéSprávy/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

3 Komentáře “„Hledáte azyl? Emigrujte do České republiky!“- Zve webová stránka v angličtině a arabštině

 • strelok: Podle Vás jsou prosťáčci i studovaní lidé a vysokoškoláci? Nevěděl jsem, že tak dobře znáte T. Okamuru – dokonce natolik, že si dovolujete říkat v souvislosti s jeho jménem cosi o „hovnech“! Za svým slovem si vždy stál a své názory nemění – na rozdíl od jiných politiků, kteří „náhle“ před volbami „procitli“ – a říkají pravý opak toho, co tvrdili ještě vloni! TO je u mne pravý, nefalšovaný populismus! Prosťáček jste nejspíše Vy. Kdyby jste se opravdu zajímal o jeho osobu, stačilo by si na webu najít jeho projevy z parlamentu, i (dříve) ze Senátu… Ale: komu není shůry dáno – v apatyce nekoupí… „Roman“ (-khz.-)

 • strelok: Tak to podle mě by přesně tohle měli politici děla. Prosazovat to co chtějí lidi a ne pravý opak a to že se stim zviditelní je snad taky dobře když dělá to co má.

 • · Edit

  Dobrý večer,
  nesouhlasím s přijímáním imigrantů do Evropy, ale k panu Okamurovi bych jako ke spasiteli nevzhlížel. Pan Okamura, aby se zviditelnil, by sežral i vlastní ho..o. Všechno co dělá dělá proto, aby se zalíbil prosťáčkům a ti ho pak volili. Je to taková Bobošíková s koulema. Jsem zvědavý, jestli dnes něco chytrého napíše pan Janéz, potřeboval bych spravit náladu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*