Hledání Putinových miliard

Hledání Putinových miliard

Ředitel britského investičního fondu Hermitage Capital, William Browder, zhodnotil bohatství ruského prezidenta Vladimíra Putina na zhruba 200 miliard dolarů. Podle Browdera je Putin dvakrát tak bohatý, jako nejbohatší muž světa Bill Gates, který má „jen“ 90 miliard dolarů.

„Odhaduji, že Putin nahromadil zisk 200 miliard dolarů,“ řekl Browder soudnímu výboru Senátu. „On uchovává své peníze na Západě a všechny jeho peníze na Západě jsou potenciálně vystaveny zmrazení majetku a konfiskaci,“ dodal finančník.

Podle něj ruský prezident osobně riskuje, že spadne pod Magnitského zákon, který dává právo ukládat sankce proti ruským občanům a společnostem, které se podílejí na hrubém porušování lidských práv. Browder loboval za přijetí tohoto zákona, ačkoli je těžké říci, že by v tomto bodě hrál významnou roli.

Podle deníku Washington Examiner, Browder také řekl, že Putin očekává, že obdrží 230 miliónů dolarů prostřednictvím zahraniční společnosti, kterou vlastní violoncellista Sergej Roldugin.

Rádi bychom zde podotkli, že pan Browder má v Rusku vážné právní problémy, Browder byl odsouzen v nepřítomnosti na devět let za daňové úniky spáchané během jeho činnosti v Ruské federaci. Pan Browder se již téměř deset let angažuje v „expozicích“ s tím, že se jeho jméno objevuje ve zpravodajských zprávách.Netřeba dodávat, že se snaží maximálně využít současné situace. Američtí zákonodárci jsou ochotni strávit spoustu času na nepodloženém nesmyslu, aby roztříštili jméno ruského prezidenta.

William Browder hovořil o obrovském bohatství ruského vůdce již v roce 2015. V rozhovoru pro CNN v únoru 2015, Browder uvedl: „Věřím, že je to 200 miliard dolarů. Po 14 letech u moci Ruska a množství peněz, které země vydělala, a množství peněz, které nebyly vynaloženy na školy, cesty, nemocnice atd., všechny tyto peníze jsou v majetku, banka – švýcarské bankovní účty, akcie, hedgeové fondy, organizované pro Putina a jeho přátele.“

Politický stratég Stanislav Belkovský v rozhovoru s německým deníkem Die Welt v roce 2007 uvedl, že Putinovo jmění činí 40 miliard dolarů. Tato postava se mimochodem stala velmi populární mezi opozičními aktivisty. Pozdní Boris Němcov napsal v jedné ze svých „odhalujících“ brožur, že Putin má více než 20 „paláců a vil, 43 letadel, 15 vrtulníků“ a tak dále.

V dubnu napsal deník New York Times o tajné zprávě CIA, ve které bylo zmíněno neslavných 40 miliard dolarů. Bohužel tento článek odkazuje na „ruského politického vědce“ – Stanislava Belkovského, který mimochodem v roce 2012 navýšil majetek ruského prezidenta o další tři desítky miliard dolarů.

V březnu 2014, úředníci státní pokladny USA uvedli, aniž by podložili své tvrzení s důkazy, že Putin pravděpodobně investoval do obchodu s ropou společnosti Gunvor.

Jak můžete vidět, lidé, kteří vědí „všechno“ o Putinově bohatství, jsou buď jeho politickými oponenty, nebo jsou zločinci.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu)

 
Reklama

Loading...

Podobné články

Komentář “Hledání Putinových miliard

  • Po uverejneni majetku a fotek Medvedevovy chaty se vrhli na Putina a lzou jak psi. Bez dukazu ho chteji Rusum popsat jako lhare a nesmirne bohateho cloveka, ktery zneuziva svuj urad!!!
    Americka zvracenost a lzi neznaji mezi. Putin jim vadi, dava jim na frak, odhaluje jejich paranoidu. Sami zatajuji stale zlociny Clintonova klanu, podvrhy CIA v kauze ovlivnovani US volby prezidenta, ktere odhalili sami byvali CIA agenti.
    USA stale zapiraji pravdu o zniceni WTC a tim i vrazdu 3000 lidi, kteri zahynuli. Je treba pamatovat na stovky hasicu a zachranaru, delniku, kteri onemocneli asbestosou pri odklizeni trosek a umiraji na rakovinu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*