Hlas pro Clintonovou je hlasem pro 3. světovou válku

Hlas pro Clintonovou je hlasem pro 3. světovou válku

Pokud bude Hillary Clintonová zvolena za prezidentku Spojených států, povede svět k třetí světové válce, tvrdí americký politolog.   

Stephen Lendman, spisovatel, publicista, televizní komentátor a host rádia v Chicagu, učinil tyto poznámky v rozhovoru pro Press TV, poté, co Clintonová, která je na čelním místě demokratických kandidátů uvedla, že její kampaň má důkazy o tom, že kandidát na prezidenta Donald Trump podporoval válku v Iráku v roce 2003.

„No, on jí podporoval (invazi do Iráku). Máme důkazy a nahrávky o tom, že jí podporoval.  Takže si myslím, že je to dalším příkladem, kdy se Trump snaží přepsat historii,“ uvedla Clintonová v neděli.

„Co neřekla, bylo, že ona pro ni (invazi) hlasovala, ona byla také tím, kdo zorganizoval válku proti Libyi, kdy se nejrozvinutější africký národ přeměnil do zkrachovalého státu- chaosu, násilí a nekonečného konfliktu,“ uvedl Lendman.

„Ona instrumentovala válku proti Sýrii a nekonečnou válku, která zabila půl miliónu lidí, ona stojí za vystěhováním poloviny populace,“ dodal Lendman. „Hillary Clintonová má ve zvyku obviňovat ostatní lidi za jejich chyby a ignoruje své vlastní hrozné zločiny.“

Lendman uvedl, že „pravděpodobnost, že Clintonová zvítězí ve volbách, doslova zvýší možnost třetí světové války na takovou úroveň, že by to nikdo neměl tolerovat.“

„Trump rozhodně není odpovědný za problémy, kterým Amerika ve světě čelí. Nazval bych jeho prezidentství katastrofou ještě předtím, než začne,“ uvedl analytik.

„Ale alespoň Trump není Hillary Clintonová, o které jsem několikrát řekl a řeknu to znovu: Hillary Clintonová je velkou hrozbou pro světový mír,“ dodal.

„S ní čtyři roky v Bílém domě, šance na třetí světovou válku bude větší, než kdykoli jindy v mém životě,“ uzavřel analytik.

Trump odsoudil Clintonovou za její podporu invaze do Iráku a uvedl, že bývalá státní tajemnice by se měla omluvit obětem války v Iráku, pro kterou hlasovala jako senátor.

Clintonová v neděli uvedla, že „to byla chyba,“ hlasovat pro válku.

V březnu roku 2003, Spojené státy a Británie napadly Irák, což bylo v přímém rozporu s mezinárodním právem, pod záminkou hledání zbraní hromadného ničení. Ale žádné takové zbraně nebyly v Iráku nikdy objeveny.

V důsledku Americkou vedené invaze a následné okupace země, bylo zabito více než milión Iráčanů, podle vyšetřovací organizace Project Censored se sídlem v Kalifornii.

V březnu roku 2011. Kdy byla Clintonová ministryní zahraničí, USA a jejich evropští spojenci zahájili nálety proti Libyi, aby pomohli militantům bojujícím proti vládě Muammara Kaddáfího.

Kaddáfí byl sesazen a zavražděn později ve stejném roce, poté, co v srpnu hlavní město Tripolis padlo do rukou radikálů.

Následné mocenské vakuum umožnilo různým radikálním skupinám, včetně mnoha extremistických a teroristických organizací, získat moc v zemi a využívat její přírodní bohatství.

Téměř pět let po svržení Kaddáfího, Libye se stala zkrachovalým státem.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Hillary Clintonová Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Hlas pro Clintonovou je hlasem pro 3. světovou válku

  • Problém je asi ten, že to mi v Čechách neovlivníme! Ale můžeme fandit, samozřejmě nechci Válku!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*