Hillary Clintonová se chce údajně stát kazatelkou

Hillary Clintonová se chce údajně stát kazatelkou

Hillary Clintonová zvažuje, že se stane metodickou pastorkyní nebo světskou kazatelkou.

Bývalá první dáma a demokratická kandidátka na amerického prezidenta řekla svému pastorovi a duchovnímu poradci Shillady, že má zájem „sdílet jeho víru“. Shillady tvrdí, že její víra je po její porážce ve volbách silnější.

Deník Atlantic napsal:

Rozptýlené střípky zpráv naznačují, že ministerstvo bylo vždy tajným snem dvojnásobné kandidátky na prezidentský úřad: Na podzim bývalý redaktor Newsweeku Kenneth Woodward odhalil, že Clintonová mu v roce 1997 řekla, že „přemýšlí „po celou dobu“ o tom, že se stane vysvěcenou metodistickou ministryní. Clintonová jej požádala, aby o tom nepsal, protože: „Udělá to, že budu vypadat příliš pobožně.“ Tento příběh dokonale zachycuje Clintonovou dlouhou kampaň jak modulovat – a někdy obskurně – vyjádření její víry.

Nyní, když Clintonová pracuje na rehabilitaci jejího veřejného obrazu a na přemýšlení o dalších krocích po své brutální listopadové prohře, hlavní roli hraje náboženství. Po dlouhých měsících, kdy se snažila přesvědčit Američany, že je důvěryhodná, autentická a zásadně morální, Clintonová zvedá důvěrnou, pečlivě střeženou část sebe sama. Už nezbyli žádní voliči, o které by přišla.  Při sdílení své víry, Clintonová vidí možná nějaký pozůstatek k výhře, ať už politické či osobní.

Na začátku tohoto podzimu mají vyjít dvě knihy z Clintonova světa: What Happened, Clintonův osobní pohled na to co, se stalo ve volbách a Strong for a Moment Like This, Shilladyho kniha náboženství. Shillady, který řídí United Methodist City Society v New Yorku, napsal knihu na návrh Clintonové: on řekl, že je to jediná kniha, u které Clintonové souhlasila, že napíše předmluvu. Clintonová a její zaměstnanci předem kopii přečetli a schválili.

Kniha Strong for a Moment Like This se objevuje z projektu, který Shillady začal krátce poté, co Clintonová uvedla, že v roce 2015 bude kandidovat na prezidentku. Každé ráno, vstával ve 4 hodiny ráno, aby si vybral trochu z Písma svatého a napsal krátkou modlitbu pro Clintonovou, kterou mohla použít v ten den. Někdy požádal pastory, aby přispěli motlitbou pro projekt, včetně více než 100 duchovních žen, které vytvořily skupinu s názvem „We Pray with Her.“. Shillady začlenil části e-mailové korespondence s Clintonovou, jako byla její radost z nové modlitby, nebo děkování po slavnostech s metodickým duchovenstvem.

 

(Yournewswire/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters/Yuri Gripas)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*