Heslo boje proti „demokratické žumpě“ je skvělé. Ondráček by měl kandidovat na předsedu KSČM…

Heslo boje proti „demokratické žumpě“ je skvělé. Ondráček by měl kandidovat na předsedu KSČM…

Pro někoho je nepřijatelný Ondráček, pro jiné, například pro mě jsou nepřijatelní svými výroky lidé typu Bartoška, Bělobrádka, Udženiji, Kalouska či Gazdíka s Farským.

Nechci KSČM do toho mluvit, ale Vojtěch Filip je samozřejmě schopný organizátor a mistr vyjednávání, ale to této straně hlasy nepřidá. Stejně tak Josef Skála mluví tak sofistikovaně, že i já mu leckdy nerozumím. A o Dolejšovi snad nemá smysl ani mluvit. Ten se vždy chce médiím zalíbit, mluví jako pravdoláskař, ovšem to smyslu jeho protestní straně nedává.

Zdeněk Ondráček je ostrý jako břitva a má obrovskou výhodu, že ho pravice doslova nenávidí. To že v havlistické Praze by ho nejraději natáhli na skřipec svědčí o tom, že to dělá z hlediska své strany výborně. Oni v Praze ještě více nenávidí premiéra Babiše či prezidenta Zemana.

Konečně počkejme si na zítřek v souvislosti s inaugurací Miloše Zemana prezidentem. To bude hesel, nadávek i urážek.

Konečně to, že včera Ondráček rezignoval bude vodou na mlýn antibabišovské a antizemanovské frontě.Liberální demokracie, kterou se mnozí ohání, je založena na nesmiřitelném střetu. K dokonalosti to dovedli v USA, kde demokraté s republikány pomalu doslova bojují na život a na smrt.

U nás proud nenávisti šíří především pravicové strany a snad nejvíce ty, kteří jsou do budoucna ohroženi propadem pod hranici zvolitelnosti, tedy lidovci, TOP 09 a STAN. Čím méně politicky znamenají, čím více znovu a znovu prohrávají v hlasovacích soubojích, tím více řvou a urážejí.

Na hrubý pytel, hrubá záplata.

Včerejší projev Ondráčka ve Sněmovně pravici doslova rozlítil. To, že je označil případně za demokratickou žumpu jim způsobilo doslova šok.

A to by trvale potřebovali. Už se nedají se svými ideologickými výlevy poslouchat. Filip a už vůbec ne Dolejš na ně nemají.

Kdyby Ondráček jednou za týden v různé obměně zopakoval svůj projev jako předseda KSČM, tvrdím, že komunisté se znovu vrátí někam k úvrati 12%.

A to je v zájmu zdravého vývoje našeho politického systému zapotřebí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Heslo boje proti „demokratické žumpě“ je skvělé. Ondráček by měl kandidovat na předsedu KSČM…

  • Kdo nerespektuje výsledek demokratických voleb, není demokrat. Voliči dali jasně najevo, kam patří ODS, TOP09 i Lidovci, ale oni to stále nechápou. Budou se pokoušet o převrat, který označí zase za nějakou sametovou revoluci. V demokracii by neměly menšiny diktovat většině. Ale to ti „demokrati“ nijak nepochopí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*