„Heil Merkel! Německé město protestovalo proti návštěvě kancléřky

„Heil Merkel! Německé město protestovalo proti návštěvě kancléřky

Demonstranti v západním německém městě Halle vyvěsili obří banner proti Merkelové a křičeli „Heil Merkel!” Když kancléřka Angela Merkelová přijela navštívit Národní akademii věd.      

Protestující nesli velké červené transparenty a vlajky s nápisy „Heil Merkel!“ A loga znázorňující dvě ruce stlačené k sobě do „diamantu“ – charakteristické gesto Merkelové.

Bylo také slyšet protestující hlasitě křičet stejný provokativní slogan, když vůz kancléřky dorazil před německou Leopoldinovu Národní akademii věd.

V budově akademie, kancléřka dostala prohlášení vypracované vedoucími národních akademií 20 předních ekonomik, které volají po zlepšení celosvětové zdravotní péče před zahájením summitu G20 v Hamburku.

„Jako prezidenti národních akademií, a zástupci svých zemí, vy stavíte mosty,“ řekla Merkelová,  s tím, že je zvláště důležité, aby bylo prohlášení chápáno obyčejnými lidmi, ne jen vědci.

Merkelová také uvedla, že pokud bude svět čelit pandemii jako je španělská chřipka, „může se ponořit do velmi složitého stavu. A to je důvod, proč by téma jako je zdraví mělo být na pořadu dne na zasedání G20.

Není to poprvé, co se kritici Merkelové pokusili útočit na tuto političku tím, že ji srovnávali s nechvalně známým nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem.

Za začátku března, turecký deník Güneş vyobrazil Merkelovou v plné nacistické uniformě s pistolí v ruce a s titulkem „Frau Hitler“ (napsáno v němčině). Zatímco titulek označil německou vůdkyni „she-Hitler“.

Deník, který založil prezident Recep Tayyip Erdogan a podporuje jeho politiku, zopakoval stanovisko Erdogana, který dříve uvedl, že „aktuální kroky německé vlády se nijak neliší od těch z nacistického období.“

Merkeloví nedávno prohlásila, že „tato srovnání Německa s nacismem se musí zastavit.“ „My nedovolíme, aby byly zlehčovány oběti nacistů,“ před německým parlamentem dne 9. března.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Ruptly)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*