Dvojí metr platí také pro projekt, který podporuje i Česká telelvize. Medializací tak do něčeho, co potlačuje prosazování českých hodnot, investuje české koncesionářské poplatky. Hate Free dělá blbečky z odpůrců přísunu uprchlíků a hlavně se všemožně zastává Romů. Na tom by nemuselo být nic tak špatného, kdyby bylo v podstatě čeho se pořádně zastávat. A také stojí na straně islámu. Ve svém příspěvku o tom, že BiS potvrdila nebezpečí knihy, kvůli níž policie zashovala loni v mešitě v Praze, jsou velmi opatrní, ale na druhé straně sledují „české nácky“ a zveřejňují jejich fotografie. Nacismus islámu je jim tak trochu buřt. Měl by být, protože by je asi jejich ČT přestala mediálně podporovat.

Během mé krátké korespondence s nimi mi na druhou stranu například napsali, že se hodlají zabývat případem Duchcov. Manželé prý možná vystoupí v éteru a Hate Free je hodlá nadále podporovat. Zde uvidíme, jak se to vyvrbí, jelikož média o oběti evidentně nejevila zájem a místo toho jsme byli svědky několika rozhovorů se zločinci. Byli to totiž Romové. Mé narážky samozřejmě lidem z Hate Free vadí.

Napsali mi také, že 2/3 Romů jsou slušné a pracují, ale že je nevidíme, protože problémy nedělají. I kdyby to nebylo nějaké velmi za vlasy přitažené antimatematické zaokrouhlení, jsou pro mě 2/3 zoufale málo. V České republice pracuje 92 lidí ze sta. Je tak s podivem, že takovým iniciativám, jako je Hate Free nebo Romea nevadí, že u Romů je to minimálně těch 34%. Nehledě na to, že fakt, že třeba i ta vštšina Romů se normálně integrovala a pracuje přeci svědčí o tom, že diskriminací naši zaměstnavatelé netrpí. Je to i na straně zaměstnance a jeho touhy pracovat. Zde se tím pádem museli všichni splést.

Místo rozpočtu zhruba 10 milionů ročně a facebookových investic až 80 000Kč za rok by se mělo uvažovat trochu důsledněji. Proč nejdou za rosmkými dětmi a neinvestují se do jejích vědomí toho, že je vzdělání důležitější než čekat na dávky? Proč stát například porodným podporuje pouze lidi s malými příjmy a tím uměle snužuje potenciál budoucích generací? Proč se neustále mluví pouze o tom, jak nediskriminovat Romy místo toho, aby se řešilo, proč nás napadají v barech, kde jich třetina platí útratu z dávek? 8 z 10 obyvatel sociálně vyloučených lokalit jsou Romové, není tohle další možnost, kam investovat?

To je asi jediná možná proromská investice, kterou bych snesl. Sypat je do dětí nepřizůsobivých. Uzavřené romské prostředí z nich potenciálně dělá stejné nevzdělané agresory, jakými jsou jejich tatínkové a maminky. Těch 80 000 mohlo třeba deseti dětem posloužit k tomu, aby porozuměly tomu, že je vzdělání důležité. Jenže jsou zde ty norské fondy. Zamysleme se nad nimi znovu.


Norsko se o integraci svých přistěhovalců a menšin příliš nezajímalo, jako mnoho jiných zemí podporovalo tyto menšiny dávkami. A to nakonec vyvrcholilo opačným přístupem. Podle zatím neověřených zpráv, dosavadní deportace muslimů snížila norskou zločinnost až o 31%. Pokud se informace potvrdí z více relevantních zdrojů, napíšu o tom. Laksnost Norska spolu s jeho úřady kradoucími děti do této doby znamená, že bojuje dlouhodobě spíše na straně menšin. To je totiž velmi jednoduché a při vší úctě se o tom nemusí přemýšlet a to je pro politické aktivisty na straně menšin asi pohodlnější. A potvrzují to i jiné norské projekty a filmy, které propagují dobrosrdečnost členů menšin bez ohledu na zkušenosti obyvatelstva.

Pro Hate Free by měly existovat mantinely. Rozpočet na facebookovou reklamu, díky které existuje možnost, že každý týden obletí všechny české profily coby sponzorovaný příspěvek, by se měl značně omezit. Agresivní reklamní kampaň možná svědčí o nízkém sebevědomí nebo o vědomí o tom, že s nimi bude málokdo souhlasit. Takové projekty rozvracují národ a z vlastenců dělají polonacisty. Otázkou je, proč se nedělají z lidí nákové například ti, kteří kritizují Okamuru, protože „je to Japonec a nemá vůbec být českým vlastencem“. Národní cítění bývávalo dříve bráno jako součást té nejryzejší ctnosti. nechápu, proč by se po stovkách let fungování takové tradice mělo takové cítění brát jako hrdelní zločin. Nevím, jak Hate Free, ale já se nechci vzdát dlouhodobé práce svých předků jako jinde v Evropě.

 

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://kubasek.blog.idnes.cz/