Harvardský profesor tvrdí, že 40-70 procent lidí na celém světě bude infikováno koronavirem

Harvardský profesor tvrdí, že 40-70 procent lidí na celém světě bude infikováno koronavirem

Harvardský profesor epidemiologie Marc Lipsitch trvdí, že koronavirus nebude izolovatelný a že bude infikováno 40-70% lidí na celém světě.

V článku s názvem Pravděpodobně dostanete koronavirus, deník Atlantic vysvětluje, jak je nový koronavirus obzvláště nebezpečný, protože u mnoha nosičů infekce nemusí být vůbec znát nějaké příznaky.Podle profesora Harvardské epidemiologie Marca Lipsitche to přispívá k jeho predikci, že koronavirus „nakonec nebude moci být zadržen“.

„Lipsitch předpovídá, že v příštím roce bude infikováno virem způsobujícím COVID-19 asi 40 až 70 procent lidí na celém světě,“ píše Atlantik.

Profesor dále objasňuje, že to neznamená, že všechny tyto oběti onemocní vážně a že „mnoho z nich bude mít mírné onemocnění nebo mohou být bez symptomů“.

Avšak vzhledem k stále přísnějším opatřením, která se přijímají mimo Čínu k zastavení šíření viru, a to i v Itálii, kde je lidem zabráněno v odchodu z měst, si člověk klade otázku, jak vážná bude panika, pokud dojde k masivní globální pandemii.

Jak jsme zdůraznili dříve, v Itálii bylo hlášeno 165 případů a regály v obchodech v některých oblastech země se již začínají vyprazdňovat.

Mezitím poradce Světové zdravotnické organizace říká, že koronavirus by mohl být široce obávaným „onemocněním X“, o kterém experti varovali už léta.

„Ať už bude nebo nebude zkroceno, toto propuknutí se rychle stává první skutečnou pandemickou výzvou, která odpovídá kategorii nemocí X, která je uvedena na seznamu priorit WHO, na který se musíme připravit v naší současné globalizované společnosti,“ napsal profesor Marion Koopmans.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*