Handy Mobil nebo Han Mobil? Podvodné praktiky prodejce mobilních telefonů

Handy Mobil nebo Han Mobil? Podvodné praktiky prodejce mobilních telefonů

Představte si následující. Jste nakupující a sháníte nějaký výhodný telefon. Koukáte hlavně na poměr kvalita/cena, sledujete parametry. Pak si vyberete konkrétní model a hledáte, kde a za kolik. Jako amatér nevíte nic o tom, co je v Česku legální a přijatelné, nevíte o tom, že se tu prodávají telefony určené pro distribuci třeba někde úplně jinde. Jste začátečník, který jde hlavně po ceně. A to je ta největší chyba, zvláště pokud bydlíte v této zemi, kde se vám může stát přesně tohle:

Jako člověk nemající zkušenosti s nákupem elektroniky jsem nevěděl, na co si dát při nákupu telefonu pozor. Když jsme se tedy s partnerkou rozhodli, že trochu zmodernizujeme její vybavení kapsy a pořídíme jí tehdy velmi kvalitní telefon nižší střední třídy, Nokia 500, koukali jsme především na to, kde v Praze se dá sehnat levně. Koukali jsme s údivem, kolik se dá ušetřit a vlastně ty rozdíly vypadaly i logicky. Pokud jsem velký prodejce, mám více zaměstnanců, pronajímám si větší prostory, musím mít také větší marže. Takže jsme zašli do malého stánku společnosti HANDY MOBIL, s r. o., kde jsme zakoupili nový telefon.

mobily

To se stalo v březnu roku 2013. V té době rozhodně uznávám, že jako zákazník jsem si neprověřil detaily ani hodnocení na internetu. Což byla má první velká chyba. Druhá přišla hned o necelý rok později, kdy se objevily první vážné poruchy. Display zmodral, telefon se vypnul, software byl zpomalený minimálně o polovinu a tak dále. Zašli jsme tedy na jejich údajnou pobočku reklamace, která sídlí na Praze 1, nedaleko Národního muzea. Reklamovaný kus byl poslán do autorizovaného servisu. Za měsíc a týden jsem kontaktoval prodejce, že má již zpoždění, načež mi oznámil, že je telefon u nich již dávno připravený. Slušně jsem je tehdy upozornil, že by bylo dobré hlídat si, zda skutečně dojde ke kontaktu se zákazníkem, což se v mém případě nestalo. Výdejka byla zdánlivě v pořádku, zdálo se, že bude všechno o.k. Došlo k výměně displaye a dalším úpravám a nic nenasvědčovalo dalším potížím.

Nutno podotknout, že jsem zde udělal další chybu, protože jsem přečetl pouze základní údaje výdejky opraveného zařízení. Po podrobnějším přečtení bych si písmem o velikosti 8 mohl přečíst, že oprava byla nezáruční. Navíc poruchy neustávaly. Objevovaly se znovu a znovu. O dalších 10 měsíců později tedy došlo k dalšímu odevzdání telefonu k reklamaci na Praze 1. Opět stejné, vše bez problému posláno do servisu, vše za 4 týdny vyřízeno, i když opět bez emailu. Nebyla uznána reklamace tlačítka hlasitosti, to jsem tedy nechal opravit za své.

O dva týdny později jsme tedy opět dorazili pro telefon s „opraveným“ tlačítkem. Po zapnutí doma jsme zjistili, že je systém extrémně zpomalený a přesně ve středu displaye se objevila nečistota, která tam předtím nebyla a prokazatelně musela vzniknout následkem neopatrného vnitřního zacházení v servisu. Navíc tlačítko, jehož oprava stála přes 300 Kč, mělo při kliknutí na jednu stranu úplně jiný zvuk a hmatovou odezvu než při kliknutí na druhou stranu, kdy tlačítko zvukově i pocitově na dotyk jakoby praskalo pod prstem.

Následovalo tak nevyhnutelné. Cesta na jistotu, pro peníze za opravu tlačítka a za telefon. Co přišlo na Praze 1, jsem však tedy vůbec nečekal.

Handy Mobil totiž změnil během posledních dvou let majitele. Provozovatel místa, kam jsme chodili reklamovat telefon, sice název nezměnil, ale společnost se jmenuje Han Mobil. Původní Handy Mobil nyní sídlí v Bělé pod Bezdězem. Tam prý máme mobilní telefon odevzdat na třetí reklamaci a požadovat peníze. Zde je ale háček.

Kontakt na společnost je na internetu k nenalezení. Jediný kontakt vede k majiteli společnosti Han Mobil, u které telefon reklamovat nemohu. Telefonní číslo na Prahu 1 i do Bělé pod Bezdězem je stejné a nikdo to tam nebere. Na Praze 1 mi odmítli dát číslo na Handy Mobil sídlící v Bělé pod Bezdězem, neboť údajně není k dispozici a ani by mi ho nemohli dát. Majitel, který prý odepisuje na emailu info@handymobil.cz, nereaguje. Kontakt není k nalezení, existuje jedině adresa, kde podle Map Google stojí jakási zapadlá vila, do které bych tedy nerad něco odesílal.

A tak jsem začal pozorovat internet. Tam jsem zjistil mnoho lidí, kteří mobil do Bělé pod Bezdězem odeslali a čekají na peníze již několik měsíců. Četl jsem mnoho návrhů na hromadné žaloby. Lidé jsou nespokojení, k mému údivu již mnoho z nich boj o mobily i za deset tisíc dávno vzdalo. Jediné, co jsem dokázal reklamovat, byla oprava tlačítka. Navíc i tuto evidentně špatně provedenou opravu chtěl zaměstnanec Han Mobilu, který provozuje výdejnu Handy Mobil (ale ne toho Handy Mobilu, který sídlí v Bělé), poslat na měsíční opravu, do očí mi tvrdil, že žádnou nečistotu nevidí, a tak dále. Když jsem se ho zeptal, zda mu nevadí komentáře na internetu, to, kolik zákazníků k němu musí chodit, bylo mu to jedno.

Je tedy na čase říct NE. Pokud se někdy setkáte s nabídkou Handy Mobil, tak by to měla být prodejna, na kterou ani nekliknete. Podle diskusí prodávají i mobily, které jsou bazarové, jako nové. Jeden ze zákazníků našel na údajně novém zařízení fotografii vyfocenou domácím způsobem někdy dva roky před nákupem přístroje. Nekupujte nic v Handy Mobil. Zklamaní zákazníci, prosím, koukejte na internet, přidávejte se ke skupinám nespokojených lidí, má to smysl, pod tlakem ustoupí, ale musí se stížnost spojit do jedné. Nahlaste váš případ na ČOI a spojte se se všemi, které na internetu najdete. Já osobně svůj případ zkusím odeslat i do médií.

Naivní a nespokojený zákazník Kubásek

 

Blog autora http://kubasek.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*