Hamburská policie se snažila rekrutovat islámského útočníka v supermarketu jako informátora

Hamburská policie se snažila rekrutovat islámského útočníka v supermarketu jako informátora

Nová zpráva uvádí, že hamburská policie se pokoušela najmout jako informátora Ahmada A., neúspěšného palestinského žadatele o azyl, který minulý týden zabil jednoho člověka a několik dalších zranil v hamburském supermarketu.      

Krátce po útoku policie oznámila, že Ahmad A. byl znám jako součást islámské scény ve městě, i když úřady nevěřily, že by byl plnohodnotným džihádistou.

Nová zpráva uvádí, že úřady věděly o tomto islámském vrahovi mnohem více a že se policie v červnu minulého roku pokoušela jej najmout do práce, píše deník Der Spiegel.

Člen zpravodajské komunity se v září 2016 dostal k Ahmadovi A. pod záminkou, že je jeho islámským kolegou, a Ahmad byl tázán, jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Sýrie, pravděpodobně za účelem bojovat za skupinu jako je Islámský stát. Agentura poté předala informaci federální policii.Ve skříňce v azylovém domě tohoto 26letého jedince byla také objevena vlajka Islámského státu, což podnítilo spekulace, že je podporovatel radikální islámské teroristické skupiny.

Ahmad přišel pod pozornost policie znovu při jiné události, když pracovník v „uprchlické kavárně“ jí oznámil, že Ahmad přišel do kavárny s dlouhým pláštěm a slibovat, že „přijde teror“.

V červnu člen státního útvaru kriminální policie (LKA) přišel do azylového centra, kde žil Ahmad, aby si pohovořil o známkách radikalizace s pracovníky azylového domu. Důstojník začal mluvit s Ahmadem a uvědomil si, že se již radikalizoval a pokoušel se jej přijmout za účelem informování o ostatních členech hamburské islamistické scény, ale neobstál.

Navzdory všem důkazům o jeho radikalizaci, policie tvrdí, že neúspěšný žadatel o azyl byl spíše motivován psychickou nemocí, než teroristickými záměry.

Začátkem tohoto týdne bylo rovněž zjištěno, že německé orgány měly možnost deportovat Ahmada do Norska (do země, v níž byl žadatel o azyl zaregistrován), podle Dublinské dohody Evropské unie. Němci ho však nemohli deportovat, protože prošvihli o jeden den datum k odeslání aplikace a Norsko jej odmítlo přijmout.

Tento případ, spolu s případem neúspěšného tuniského žadatele o azyl Anise Amriho, který v prosinci zabil dvanáct lidí na berlínském vánočním trhu, poukazuje na obtíže, které měla německá vláda při provádění deportací.

Některé zprávy odhadují, že v Německu jsou desítky tisíc nelegálních přistěhovalců a neúspěšných žadatelů o azyl, ale mnozí, zvláště ze severní Afriky a Středního východu nejsou deportováni, protože nemají dokumentaci, nebo jejich země původu nespolupracují.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*