Halíkův monopol prezidenta AKM

Halíkův monopol prezidenta AKM

Katolická i nekatolická veřejnost se ptá: Proč už dávno není místo Halíka, který je 25 let „prezidentem“ AKM (akademická katolická mládež), zvolen někdo jiný?

Halík je zároveň farářem v kostele sv. Salvátora. Proč arcibiskupství nedá možnost, aby funkci „prezidenta“ zastávala osobnost, která má k tomu předpoklady?

T. Halík se dosadil před 25 lety do funkce, kterou za tím účelem vytvořil, a dodnes si na ní udržuje monopol. Tímto svým specifickým církevním úřadem diskriminuje ostatní kněze, kteří v dané situaci nemají šanci se dostatečně vlivně angažovat ve vedení katolické mládeže. To má Halík zastávat funkci „prezidenta“ až do smrti? Či i po smrti? Bude pak ještě vůbec nějaká katolická mládež? Halík tvrdí, že je zároveň buddhista i křesťan, že je tím a zároveň oním. Mnozí křesťané to prý pro svůj údajný primitivismus nechápou.

V řeholi je volen představený na určité období, ve státě je volen každých 5 let prezident, jen „prezident“ AKM Halík se zvolil na neomezenou dobu. Nyní, po 25 letech, by měla být provedena kritická bilance jeho činnosti. Přinesla ovoce pro obnovu katolické církve a katolické mládeže?

 

+ Samuel

biskup, mluvčí BKP

(Tomá Halík Foto: ČTK)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Halíkův monopol prezidenta AKM

  • Halik je to nejhorsi co nas Cechy muze potkat. Uz z jeho zivotopisu lze videt, jak odjakziva a za kazdeho rezimu chtel byt znamy a dostat se k moci. Hitleruv zivotopis je podobny. Uplne stejny pripad!!!! Je jim jedno, s kym se spolci.

  • Formulář říká, že komentář: Satan Halík : je krátký. Dobrá tedy. Satan Halík Satan Halík Satan Halík Satan Halík Satan Halík Satan Halík Satan Halík Satan Halík Satan Halík Satan Halík Satan Halík Satan Halík Satan Halík . Stačí?

  • Co šíří ? Co učí ? mám dojem, že učí jim vytvořenou pavědu a jeho souvěrci ve světě se navzájem vyznamenávají a tak i Halík byl vyznamenán. Je to něco podobného jako když
    Obama dostal Nobelovu cenu za mír. Vždyť je to spíš k pláči jak někteří lidé vychytralcům skáčí na jejich samochválu. Halík je vyloženě vychytralý, sebemilující tvor, který opovrhuje lidmi, protože dle něj nejsou na jeho intelektuální úrovni.
    A tohle individuum učí ?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*