Halík odsoudil nenávist k ďáblu …

Halík odsoudil nenávist k ďáblu …

Jste křesťan a odmítáte Satana? Tak Tomáš Halík Vám nepodá svaté přijímání! Vyplývá to z jeho kázání v Litomyšli, který zveřejnil Christnet.eu A je to opravdu šokující.

Kdo se aspoň trochu zajímá o historií islámu a jeho vztahu ke křesťanům, tak ví, že první křesťané jenž se setkali s islámem poznali v něm překroucení božího učení k obrazu Zlého a označili ho za dílo ďáblovo. Tito hluboce věřící křesťané, například sv. Maxim či sv. Jan z Damašku a další, vyzývali křesťany, aby se před islámem bránili. Všechny tyto moudré lidi ovšem katolický kněz Tomáš Halík označil za špatné a řekl, že by neměli dostávat svaté přijímání …

Dovolím si citovat jeho vlastni slova:
„Před rokem tady jeden muž středního věku přicházel ke svatému přijímání. Až v poslední chvíli jsem si všiml, že má na klopě placku s přeškrtnutým minaretem „Islám tady nechceme“. Hlásí se tím k hnutí pana Konvičky, Okamury a těchto lidí. Kdybych si toho včas všiml, svaté přijímání bych mu nepodal, protože není možné, aby ti, kteří se hlásí k ideologii nenávisti, přistupovali ke stolu Páně.“

Podle Halíka je tedy odmítání Satana projevem nenávisti. Nevím koho Halík doopravdy odmítá, ale sám Ježíš odmítl Satana, byl tedy i Ježíš vinen projevem nenávisti a Halík by mu svaté přijímání nedal?

Pak ho ďábel vezme na velmi vysokou horu, ukáže mu všechna království světa i jejich slávu a řekne mu: „Toto všechno ti dám, padneš-li přede mnou a budeš se mi klanět.“ Tu mu Ježíš odpoví: „Jdi z cesty, satane; neboť je psáno: ‚Hospodinu, Bohu svému, se budeš klanět a jeho jediného uctívat.‘“ (Evangelium Matouše.)

Myslím si, že výše popsané Halíkovo kázání je jen dalším důkazem jeho šílené snahy změnit křesťanství tak, aby bylo proislámské a pokouší se tak vytvořit tzv. Christislám. Ovšem Halík tak jen pokračuje v ničení křesťanství, protože pravé křesťanství je v opozici vůči islámu a ne v souladu s ním. A co se stane s křesťanstvím změněným dle požadavku Tomáše Halíka?

Evangelium na to odpovídá jasně:

„Vy jste sůl země; jestliže však sůl pozbude chuti, čím bude osolena? K ničemu již není, než aby se vyhodila ven a lidé po ní šlapali.“ (Evangelium Matouše.)

Myslím si, že celý slavný Západ je ukázkou toho, kam vede změna křesťanství dle požadavku Halíka a dle dlouhodobé snahy lidí smyšlejících jako Halík …

lhotan
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Halík odsoudil nenávist k ďáblu …

  • Halík je šiřitel pavědy , který si o sobě myslí, že je snad nový mesiáš. A on snad dokonce učí mladé lidi vždyť je to více než trestuhodné. Jan Hus by ho hnal svinským krokem. Myslím, že ten jeho duševní stav už je lékařská diagnosa.

  • Halik je odporny demagog a prznitel bible. Za stredoveku by ho uz davno upalili. Problem ovsem spociva v tom, jestli cirkev katolicka se nechce podridit Islamu sama od sebe. Naznaky zde jsou, cirkev si uvedomuje, ze laska hlasana Jezisem neobstoji pred nenavistnou ideologii Islamu ke vsem Nemuslimum. Povinnosti Muslimu je tyto zabijet a nenavidet. Islam neni slucitelny s krestanskou virou, ani se zakony a mel uz davno byt zakazan jako ideologie nenavisti . Jakykoliv dialog s Islamem neni mozny, nenechte se oblbovat, jsou to zasadne rozdilne viry.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*