Haléřové jízdenky DP hlavního města Prahy nesly „zlatá vejce“…?

Haléřové jízdenky DP hlavního města Prahy nesly „zlatá vejce“…?

Dnes ráno zadrželi a obvinili v Praze policisté vlivného lobbistu Ivo Rittiga(včera ráno pozn. redakce). Stíhání souvisí s kauzou předražených jízdenek pro pražský Dopravní podnik. Rittig žije střídavě v Česku a v Monaku, nyní je v policejní cele. Společně s ním obvinili policisté ještě další tři lidi. Je mezi nimi i Rittigův právník David Michal.

Skončil už „beránek“, co se otřásal ve dne v noci, aby hromadil zlaťáky? Ano, „beránek“ alias dopravní podnik hlavního města Prahy, co zaplatil 34 haléřů za jeden tramvajový lístek společnosti Neograph, a ta z této částky předala 17 haléřů firmě Cokeville Assets. Přitom, jak uvádí NFPK, mezi Cokeville Assets a lobbistou Ivem Rittigem existuje konzultační a poradenská smlouva. A už se policii neposmívá z Monte Carla…

olser baner

Je tedy pravděpodobné, že konečným příjemcem 17 haléřů za jízdenku byl právě Ivo Rittig; stojí v prohlášení Nadačního fondu proti korupci (NFPK) Lze vyslovit domněnku, že v období od ledna 2007 do února 2008 byla z účtu společnosti Cokeville Assets na účet Ivo Rittig převedena celková částka ve výši 73 milionů korun, přičemž je zjevné a putovala na Rittigovo konto na Kypru.

Není možné pochybovat, že společnost Cokeville Assets slouží osobě Ivo Rittiga jako zdroj legálních příjmů… Vypadá tak praní špinavých peněz? Podle televizní stanice ČT24 firma Neograph přiznala, že cena za dodávku byla zhruba dvojnásobně předražena. A tak, jak nelze zapomenout, že není kouře bez ohně, není ani možné zapomenout na sedm kmotrů ODS, ne kulí, jako v Sarajevu. Kdo tedy bude na řadě další…?

rittig

FOTO : ATEO.CZ

Pavel Dlouhý, místostarosta Hluboké, vlivný podnikatel, nejvlivnější člen ODS na jihu Čech a člen výkonné rady, Patrik Oulický je součástí ODS v severních Čechách, kde je jeho hlavní “revír”, přízvisko kmotr si vysloužil od Topolánka, blízko měl vždy k Petru Gandalovičovi, bývalému ministru zemědělství, Tomáš Hrdlička, vlivný podnikatel, šedá eminence pražské ODS, co ho údajně už vyhodili, asi že psal posměšné esemesky Bendovi, v hlavním městě má přesto pořád velký vliv, proto se mu někdy říká Janouškovo dvojče.

Následuje Roman Jurečko, místopředseda plzeňské ODS, bývalý hospodský, údajný vládce plzeňské ODS, účastník dovolené v Toskánsku, “nepřítel” Bárty, Ivo Rittig podniká v luxusu, blízký Petru Bendlovi (ODS), Roman Janoušek, zvaný Romeš, další z kmotrů, nyní mu hrozí vězení za to, že srazil vietnamskou ženu a od nehody odjel.

Jak ukázaly nedávno zveřejněné odposlechy, velmi aktivně zasahoval do agendy dnes už bývalého pražského primátora Pavla Béma (ODS). Nahrávky rovněž potvrdily, že dával dárky nejvýše postaveným úředníkům magistrátu, Alexandr Novák, bývalý senátor ODS měl vzít úplatek 43 milionů, mezi stranické kmotry ODS ho zařadil Topolánek, měl blízko k Petru Gandalovičovi (rovněž ODS)… http://www.lidovky.cz/prehledne-7-kmotru-ods-a-vsechny-jejich-hrichy-fa9-/zpravy-domov.aspx?c=A120425_100943_ln_domov_spa

Nutno dodat, že majitelem jednoho z lukrativních bytů v obchodním i bytovém pražském centru Myšák Gallery je též bývalý pražský státní zástupce Grygárek. Kde vzal 13 milionů na jeho koupi? Údajně z peněz své tchyně, která je měla získat v restituci. Zhruba 80metrový byt koupila v roce 2008 za 13 milionů korun. Bývalý státní zástupce s manželkou jej pak od ní v loňském roce odkoupil za zhruba stejnou cenu, nyní obývá exkluzivní vilu…

“Moje tchyně je restituentka, byly jí vráceny nemovitosti, část toho prodala a z toho pochází podstatná část peněz na ten byt,” vysvětlil Grygárek v pořadu ČT “Reportéři”. Podle smluv z katastru dostala tchýně za prodej třiceti hektarů polností 2,6 milionu, nedá se tedy hovořit o podstatné části nákladů na třináctimilionový byt. Grygárek ale tvrdí, že za pozemky tchyně utržila 10 milionů, což ale vyvrací realitní jednatel Tomáš Kučera: “Na začátku 90. let mohlo stát 30 hektarů zemědělské půdy zhruba v rozmezí od 1,5 do 3 milionů korun. 10 milionů, se přiznám, považuji v podstatě za nesmysl…”

Za vším hledej kauzu Nagyová, co se ještě dřív, než se stala Nečasová, scházela s pražskými kmotry. Svou „pravou ruku“ prý na Ivo Rittiga a Romana Janouška nasadil Nečas sám. Rittig chodil na kávu za Nagyovou do Kramářovy vily, chodila i ona za ním domů. Měla z nich totiž vytáhnout zákulisní informace. Měla je rozpovídat, získat jejich důvěru a vytáhnout z nich maximum faktů… I zákulisní informace jsou v politice důležité a tyto informace lze nejlíp dostat jen od zákulisních hráčů. Jak si mohl být loajalitou Nagyové tak jistý? Snadno; v životě prý nepotkal loajálnějšího člověka. Kdo by nebyl nadmíru loajální, když na tom závisely milionové odměny…?

Inu, Občasník Demoličního Svazu křiváků. jež  mají z ostudy svůj převlékací kabát; dirigentkou vojenských zpravodajců Nagyovou počínaje, přes trojicí rebelujících trafikantů, a trapnou “většinovou stojedničkou” konče. Prostě, sedm kmotrů jako kulí v Sarajevu, aneb Lajos Bács, M. Sinha či Rittig a genetika ODS…? Sedm kmotrů jako v Sarajevu, aneb Lajos Bács, M. Sinha či Rittig?

Publikováno se svolením autora olser.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*