Hacker Guccifer 2.0 je rozzuřen, že je z jeho proniknutí do DNC obviňováno Rusko

Hacker Guccifer 2.0 je rozzuřen, že je z jeho proniknutí do DNC obviňováno Rusko

Osoba, prohlašující, že je hacker odpovědný za únik důvěrných materiálů Demokratické strany řekl deníku Wall Street Journal (WSJ), že není nijak propojen s Ruskem a je rozzuřen, že Moskva získala zásluhy za jeho činy.

Deník ve středu informoval, že si vyměnil sérii zpráv s osobou, která se označuje jako Guccifer 2.0, a použila stejný účet na sociálních médiích, který byl dříve použit k úniku materiálů Demokratické strany. Nicméně, WSJ uvedl, že nemohl nijak identifikovat osobu, která zprávy odesílala.

Údajný hacker zodpovědný za proniknutí do počítačových sítí Demokratického národního výboru a výboru Demokratické kongresové kampaně odmítl, že by měl nějaké vazby na ruskou vládu, nebo Rusko.

„Četl jsem několik zpráv, někteří odborníci zjistili, že moje IP proxy serveru je umístěna ve službě, která je nějakým způsobem spojena s Ruskem a má verze v ruštině, stejně jako v angličtině,“ citoval hackera WSJ. „To je opravdu silný důkaz :-),“ napsal hacker se smajlíkem.

„To mne rozzuřilo, že připisují mé zásluhy Rusku,“ napsal hacker. „Ale pak jsem si uvědomil, že čím hlouběji se budou tímto směrem ubírat, tím budu, ve větším bezpeční.“

„Mým cílem je přinášet pravdu, já tomu říkám přinášet světlo,“ napsal hacker s tím, že „velký kapitál obsadil politiku“ a „velké korporace nás vedou ke katastrofě.“

Mnoho médií citovalo představitele USA, tvrdíc, že ruská vláda je zodpovědná za proniknutí do DNC, včetně ředitele National Intelligence Jamese Clappera. Ministr obrany Ash Carter ve středu varoval Rusko před zasahováním do západních „demokratických procesů“, zatímco obvinil Moskvu z agresivního chování.

Moskva odmítá, že by se pokoušela zasahovat do prezidentské kampaně v USA a tvrdí, že je připravena spolupracovat s kterýmkoli politikem, kterého Američané v listopadu zvolí.

V komunikaci s WSJ, Guccifer 2.0 uvedl, že ukazování prstem na Moskvu nebo Peking se stalo výhodnou omluvou pro Američany.

„Věřím, že v případě USA se jedná o nejbezpečnější bod, použít ruské a čínské služby,“ napsal hacker.

Na otázku, zda chtěl narušit nabídku Demokratické strany do voleb ve prospěch republikánů, Guccifer 2.0 popřel, že by to byl jeho nebo její cíl.

Guccifer 2.0 uznal, že zveřejnění napadených DNC materiálů bylo načasováno tak, aby proběhlo ve stejnou dobu s volebním cyklem.

„Myslím, že nebudu mít lepší příležitost k propagaci svých nápadů, než letos,“ napsal.

Hacker uvedl (a), že má „více informací“, které mohou uniknout na veřejnost.

Guccifer 2.0 prohlásil, že on nebo ona je z východní Evropy. Původní Guccifer byl rumunský hacker později identifikován jako Marcel Lazar Lehel, který odhalil, že Hillary Clintonová používala soukromý e-mailový server. Minulý týden byl Lehel odsouzen k 52 měsícům ve vězení federálním soudem ve Virginii, USA.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*