Guy Verhofstadt souhlasí s Macronem: Musíme vytvořit jednotnou „evropskou armádu“ proti Rusku a Číně

Guy Verhofstadt souhlasí s Macronem: Musíme vytvořit jednotnou „evropskou armádu“ proti Rusku a Číně

Přední europoslanec Guy Verhofstadt zopakoval v nedávném příspěvku na Twitteru Macronovu výzvu k vytvoření evropské armády, a naznačil, že stávající obranné síly v celé Evropě by měly být začleněny do jednotné armády EU.   Pan Macron nedávno navrhl, že armáda EU bude potřebná k boji proti Rusku a Číně a dokonce uvedl, že Spojeným státům se nedá kvůli současnému vedení důvěřovat.

„Nebudeme schopni chránit Evropany, pokud se nerozhodneme mít skutečnou evropskou armádu,“řekl Macron dříve kanálu Europe 1 a trval na tom, že Evropa by se měla bránit „svrchovanějším způsobem“, aniž by byla závislá „pouze na Spojených státech“.

Finanční prostředky pro takovou armádu neboli „Evropskou obrannou unii“ již byly přiděleny, přičemž Juncker požadoval, aby byly tyto síly funkční do roku 2025.

Mnoho tzv. Brexiterů si před samotným Brexitem stěžovalo, že EU se stává příliš centralizovaná a že nakonec vytvoří jednotnou armádu. Tyto kroky jasně potvrzují jejich obavy.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Guy Verhofstadt souhlasí s Macronem: Musíme vytvořit jednotnou „evropskou armádu“ proti Rusku a Číně

  • · Edit

    Ty nechutnej krrryple! Jestli sem vleze čínská nebo ruská armáda, tak první co udělám bude to, že poběžim k nim a přidám se na jejich stranu vole! I kdybys měl statisícovou armádu, tak proti drakovi nebo medvědovi nemáme žádnou šanci! Běž si zašukat s tou sviní Šorošem a DRŽ HUBU!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*