Gruzínský premiér: Saakašvili by „měl být uvězněn“ za plánování převratu v Gruzii

Gruzínský premiér: Saakašvili by „měl být uvězněn“ za plánování převratu v Gruzii

Během své návštěvy v Estonsku, gruzínský premiér Irakly Garibašvili prohlásil, že bývalý prezident a nynější guvernér ukrajinské Oděsy Michail Saakašvili by měl být uvězněn za plánování převratu v Gruzii.

„Michail Saakašvili plánoval zorganizovat převrat v Gruzii. A existují o tom důkazy. Některé audio nahrávky byly zveřejněny na ukrajinských webových stránkách. Většina lidí v Gruzii by řekla, že pro Saakašviliho není místo v politice. Řekl bych, že by měl být uvězněn,“ prohlásil Garibašvili na tiskové konferenci v Tallinnu.

Saakašvili opustil Gruzii poté, co se chopil moci nový prezident Georgy Margvelašvili v listopadu 2013. Gruzínská prokuratura jej obvinila z nepřítomnosti při projednávání několika trestních případů, včetně zpronevěry 5 miliónů dolarů pro jeho osobní potřeby.

Bývalý gruzínský prezident Michail Saakašvili s ukrajinským prezidentem Petro Porošenkem Foto: Reuters
Bývalý gruzínský prezident Michail Saakašvili s ukrajinským prezidentem Petro Porošenkem Foto: Reuters

Saakašvili byl později uveden na seznam hledaných osob v Gruzii.

V říjnu, ukrajinské webové stránky zveřejnily audio nahrávku z rozhovoru mezi Saakašvilim, ředitelem stanice Rustavi 2, Nika Gvaramiyem, a vůdcem Sjednoceného národního hnutí Georgem Bokeriem.

Během rozhovoru se Saakašvili radí o tom, jak ochránit firmu, mimo jiné s využitím militantů, barikád a stanů. Všechno výše uvedené mělo vyvolat v zemi revoluci, podle nahrávky.

Dne 2. listopadu, stejné webové stránky zveřejnily audio nahrávku z rozhovoru mezi Saakašvilim a slavnou gruzínskou zpěvačkou Sofou Nizharadze. Bývalý prezident hovořil o možném krvavém konfliktu v Gruzii. Zpěvačka na toto odhalení reagovala slovy, že je audio nahrávka falešná.

 

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*