Greta Thunbergová shromáždila prostředky pro organizaci podporující Antifu

Greta Thunbergová shromáždila prostředky pro organizaci podporující Antifu

Švédská věštkyně o klimatu Greta Thunbergová nahrála píseň společně s kapelou The 1975. Na Twitteru slibuje, že veškeré příjmy z nahrávky půjdou pro extrémně levicovou ekologickou organizaci Extinction Rebellion.

V dubnu způsobili fundamentalističtí environmentalisté potíže v ulicích Londýna. Kromě toho byla švédská klíčová osoba podporující Antifu v roce 2001 odsouzena na čtyři roky vězení za vzpoury v Göteborgu.Všechno to začalo před několika dny, když Greta Thunbergová měla na sobě tričko podporující levicové hnutí, což vyvolalo pobouření po celém Švédsku. Nyní se alternativní zpravodajská stránka Samhällsnytt ponořila o něco hlouběji, aby zjistila více o tom, proč Greta Thunbergová vystupovala ve svém tričku, které je kopií loga Converse All Stars, s výjimkou textu, který říká „Antifascist All Stars“.

Ukázalo se, že Greta Thunberg spolu s kapelou 1975 káže konec světa, ve kterém uvádí, že všechna řešení klimatické krize selhala.

Po nahrání skladby Greta Thunbergová napsala na Twitteru: „Nová skladba od @the1975 vyšla dnes a já jsem v ní! Tak ráda spolupracuji s těmito skvělými lidmi. Všechny naše příjmy z této skladby s názvem The 1975 – která bude úvodní skladbou v jejich nadcházejícím albu – půjdou pro #ExtincionRebellion Time to Rebel! “

Ekologická aktivistická skupina Extinction Rebellion vyvolala na jaře chaos po celém světě, zejména v londýnských ulicích, a v červnu zahájila druhý pokus o to, aby hlavní město uzavřelo své nejdůležitější funkce.

Skupina také plánuje letos na podzim uzavřít letiště Heathrow za pomoci rušivých dronů.

Švédskou sekci Extinction Rebellion vede levicový aktivista Jonathan Pye, který se účastnil nepokojů v Göteborgu v roce 2001, kdy se město stalo bojištěm poté, co levicoví extremisté protestovali proti návštěvě bývalého amerického prezidenta George W. Bushe během summitu EU ve městě.

Jonathan Pye byl odsouzen na čtyři roky vězení poté, co byl jedním z buřičů, kteří házeli cihly a kameny na policii a zapálili restaurační nábytek v hlavní ulici v Gothenburgu.

Tehdy byl Pye aktivním členem AFA, švédské pobočky ANTIFY. Nelitoval žádného svého skutku, jak řekl rádiu Sveriges v roce 2006.

Potvrdil, že používá násilí jako nástroj politického boje. „Pokud spáchám násilné trestné činy, je to šachová hra. Pak přemýšlím chladně a takticky,“ řekl v rozhovoru. Nevadilo mu ani útočit na policisty za pomocí cihel a kamenů. Pye také uvedl, že by mohl uvažovat o vraždě – pokud by to bylo výhodné.

„Prozatím by to nestálo za to, ani z morálních důvodů, hlavně praktických,“ uvedl Pye.

Příspěvky Grety Thunbergové byly mezitím na Twitteru vymazány, stejně jako její fotografie s tričkem podporujícím krajní levici a ani ona ani její matka neuvedly, zda si byly vědomy tohoto extremistického spojení.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*