Greta Thunbergová plánuje ochrannou známku pro své jméno a své protestní hnutí

Greta Thunbergová plánuje ochrannou známku pro své jméno a své protestní hnutí

Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová uvedla, že zaregistrovala jak své jméno, tak své globální protestní hnutí jako ochranné známky, aby se zabránilo jejich „zneužití“ ze strany podvodníků nebo obchodníků.Klimatická alarmistka řekla, že budou podniknuty právní kroky proti lidem nebo společnostem, které se pokusí použít její jméno nebo hnutí způsobem, který nebude v souladu s jejími hodnotami.

Kanál RT napsal: Thunbergová oznámila tento krok v příspěvku na Instagramu a vyzvala svých více než 500 000 sledujících, aby byli velmi prozíraví, pokud někdo předstírá, že je ona a kontaktuje je, protože mnoho podvodníků se pokusilo použít její jméno „za účelem komunikace s významnými lidmi, politiky, médii, umělci atd.“

Kromě žádosti o ochrannou známku pro své vlastní jméno se Thunbergová snaží také chránit své „Pátky pro budoucnost“ a „Skolstrejk för klimatet“, švédské jméno pro její hnutí „klimatické stávky“, aby zastavila reklamu a shromažďování veřejných prostředků nezávislými třetími stranami.

Pátky pro budoucnost je globální hnutí založené mnou. Patří každému, kdo se ho účastní, především mladým lidem. Nesmí však být použito pro individuální nebo komerční účely.

Nadace, kterou nedávno zaregistrovali její rodiče, ačkoli ještě není v provozu, bude „striktně nezisková a nemá žádné zájmy o filantropii,“ dodala. „Je to něco, co je potřeba pro naprosto průhledné zacházení s penězi (knižní poplatky, dary, odměny atd.).“

Thunbergová si poté protiřečila a dodala, že cílem nadace bude „podporovat ekologickou, klimatickou a sociální udržitelnost a duševní zdraví“.

Thunbergová, nyní 17letá, byla v roce 2019 jmenována osobností roku v časopisu TIME a po srpnovém školním bojkotu na protest proti změně klimatu v srpnu 2018 získala pozornost po celém světě. Nedávno zveřejněný dokument však naznačil, že její náhlý vzestup slávy mohl být méně organický a pečlivěji naplánován klimatickým aktivistou Ingmarem Rentzhogem, přítelem jejích rodičů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Greta Thunbergová plánuje ochrannou známku pro své jméno a své protestní hnutí

  • Je dobře, že potvrzuje, že jde jen o její osobní záležitost a že se to netýká Světa.
    Ať si zaregistruje patent na ochranu Světa a nikdo jiný to nebude smět dělat.
    Ta holka je jedinečná a nikdo si jí s nikým jiným nikdy nesplete. Takový exemplář je neopakovatelný a nemusí tedy registrovat nic.
    Je mi jí trochu líto, protože ti, kdo tahají za nitky, zneužili nemocnou mladou dívku ke svým komerčním cílům Jde jen a jen o to, aby bylo kryto tunelování veřejných rozpočtů a omezování svobod ve jménu ekologie. Využili její nemoc, kdy nekontrolovatelně mění nálady a vypadá to jako emoce. Tím se snaží podtrhovat význam svého ekofanatismu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*