Greta Thunbergová má smůlu: Etiopský premiér Abiy Ahmed získal Nobelovu cenu míru

Greta Thunbergová má smůlu: Etiopský premiér Abiy Ahmed získal Nobelovu cenu míru

Švédská klimatická alarmistka Greta Thunbergová nedostala Nobelovu cenu míru, která byla namísto ní udělena etiopskému premiérovi Abiymu Ahmedovi za ukončení dlouhodobého hraničního konfliktu se sousední Eritreou.
Jak poznamenává deník Sun UK, 16letá Thunbergová byla favoritkou bookmakerů, že si odnese tuto prestižní cenu – po její rozzlobené tirádě, ve které obviňovala světové vlády z toho, že na summitu OSN o změně klimatu v New Yorku nereagovaly na takzvanou změnu klimatu.

43letý Abiy se ujal úřadu poté, co rozsáhlé protesty tlačily na dlouhodobou vládnoucí koalici a poškodily jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik světa. Nejmladší africký vůdce rychle oznámil dramatické reformy a začala „Abiy-mánie“.

V kroku, který vyvolal překvapení v dlouhou dobu turbulentním regionu Afrického rohu, řekl, že Etiopie přijme mírovou dohodu s Eritreou a ukončí jeden z nejdelších afrických konfliktů.

Zlepšení vztahů vedlo ke zrušení sankcí OSN na Eritreu, na jeden z nejexkluzivnějších národů světa. Zdá se však, že etiopské reformy inspirovaly Eritreu, která mezitím uzavřela hraniční přechody se svým sousedem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*