Greta, dětský prorok zkázy, je favoritkou na Nobelovu cenu míru!

Greta, dětský prorok zkázy, je favoritkou na Nobelovu cenu míru!

Svatá Greta Thunbergová byla již třetím rokem nominována na Nobelovu cenu míru a je favoritkou bookmakerů za své služby infantilnímu řečnění, vynášení zkázy a historické negramotnosti. Jen jedna otázka: proč?

Mladá klimatická věštkyně Greta Thunbergová je horkou favoritkou na letošní Nobelovu cenu míru. Zdá se, že její předpovědi globální smrti a zkázy narážejí na strunu Nobelova výboru, důvěřivých mladíků i cynických politiků.

Greta byla miínulý týden na Youth4Climate Summit v Miláně v plném záchvatu vzteku. Počátkem týdne politikům vytkla, že nejednali dostatečně rychle, aby zabránili konci světa. Skutečně nedůtklivým teenagerovským způsobem se její kritika situace rovnala „bla, bla, bla“. Taková moudrá slova od mladé věštkyně.

Přesto politici berou tento nesmysl neuvěřitelně vážně. Italský ministr pro klima Roberto Cingolani si vzal tato moudrá slova k srdci a prohlásil, že „nedostatek pozornosti v minulosti, poselství je úplné … o to se nyní snažíme, o zlepšení“.Thunbergová se také setkala s italským premiérem Mariem Draghim a nepochybuji o tom, že pokud se příští měsíc objeví v Glasgowě na summitu COP26, budou stát Boris Johnson a Nicola Sturgeonová, skotská první ministryně, ve frontě, aby poklekli u oltáře svaté Grety.

Ale proč jí politici věnují pozornost a proč se tak bojí jejích zmatených blábolů? Do ničeho ji nezvolí, i když už je dost stará na to, aby kandidovala ve volbách, a chová se k nim vždy jen hnusně.

Zdá se, že nikdo není tabu; dokonce i nesnesitelně probuzená novozélandská premiérka Jacinda Ardernová pocítila hněv malého pontifikátora, který protestoval proti tomu, aby se o Ardernové mluvilo jako o „klimatické vůdkyni“. Poznámka pro Jacindu: je jen jeden vůdce, a to je Greta, a pokud chcete její souhlas, musíte pracovat tvrději.

Ve skutečnosti si myslím, že jediný způsob, jak by nějaký vůdce mohl získat podporu Thunbergové, je vrátit se do předindustriálního světa, kde jsme všichni cestovali buď pěšky, nebo na koni, vařili na otevřeném ohni a vesele tančili kolem májky. Thunbergová má pro Velkou Británii skutečně zvláštní odpor za to, že dovedla tuto primitivní společnost ke konci. Minulý týden prohlásila, že Velká Británie je „klimatickými padouchy“, protože „klimatická krize … ve Velké Británii víceméně začala, protože tam začala průmyslová revoluce“.

Kdy už konečně někdo odvolá tenhle nesmysl na to, co je zač – na nesouvislé bláboly puberťáčky, která příliš dlouho uléhá ze školy? Připomíná mi to skvělý skeč Monty Pythonů z filmu Život Briana: „Co pro nás kdy Římané udělali?“

Protože když vyjmenujete, co pro svět udělala průmyslová revoluce, je to dost ohromující. Zaručuji také, že Greta neví absolutně nic o průmyslové revoluci, o tom, co to bylo, ani jak formovala moderní svět.

Nepochopí, že nebýt průmyslové revoluce, nedošlo by k lékařskému pokroku, který by nám umožnil žít déle. V Anglii 17. století, před průmyslovou revolucí, byla průměrná délka života jen 35 let; dnes je to 80 let.

Bez průmyslové revoluce by nebylo možné cestovat mezi kontinenty, neexistovala by globální komunikace, internet a – nedej bože – ani iPhony! Jak by to přežila Gretina generace?

A konečně nám průmyslová revoluce dala demokracii, protože bez pohybu lidí do měst a obcí, který vedl k nové městské střední třídě, by aristokraté nebyli nuceni odevzdat hlas.

Průmyslová revoluce ovlivnila svět kolem nás dnes více než jakákoli jiná událost a vše začalo na tomto malém ostrově na okraji Evropy. Myslím, že Velká Británie by měla být na své úspěchy hrdá a neměla by být označována za „padouchy“ za to, že mění svět k lepšímu.

Tak proč se Boris Johnson, o kterém vím, že je inteligentní muž s uznáním historie, pokouší napodobit tuto věštkyni zkázy?

Začátkem munulého týdne oznámil stále vyšinutější britský premiér partě školáků, že „stovky milionů z vás čelí stoupajícímu moři, neúrodě, vypalování lesů a stále zuřivějším bouřím, každodenním výzvám, které vedou ke ztraceným příležitostem … a vaše budoucnost se vám doslova krade před očima“.

Boris se považuje za novodobého Winstona Churchilla, ale zatímco velký válečný vůdce zachránil naši zemi před nacistickou tyranií, Johnson chce zachránit Matku Zemi před zlem člověka. Zní-li to bláznivě, je to proto, že to tak je.

Každopádně zpátky ke Gretě: zjistí, jestli 8. října dostala Nobelovu cenu míru, a pokud vyhraje, stane se členkou elitního klubu složeného z tyranů, válečných štváčů a teroristů.

Proč by se tedy udělování cen mělo zastavit právě tam? Vatikán už označil Grétu za „velkého svědka toho, co církev učí o péči o životní prostředí a péči o osobu“.

Proč to nezkusit celé? Kanonýrka Thunbergová, „žijící světec“ jako Matka Tereza, a pak my dobří katolíci bychom opravdu museli uctívat u požehnaných nohou sv. Gretu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Greta, dětský prorok zkázy, je favoritkou na Nobelovu cenu míru!

  • EU je ochotna na „řešení“ klimatu vynakládat peníze daňových poplatníků. Toho se chytili ti, kteří z toho umí těžit. Jak tvář „klimatické krize“ si zvolili nemocnou dívku, která umí nekontrolovatelně ventilovat emoce. Je to zrůdnost a se zdravým rozumem to nemá nic společného.
    Zfanatizovat mladé uměli i Nacisti. Je to nebezpečné a hrajeme si s ohněm.
    Snažme se vychovávat děti ke zdravému rozumu a nedovolme, aby je ovládali různí fanatici jen proto, aby zbohatli na problému, který si vymyslí a čerpají na ně veřejné prostředky.
    V USA si uvědomili, že Evropa blázní a povede to k vnucování klimatických nesmyslů silou. Proto vytvořili pakt VB, USA a Austrálie, aby se mohli těmto nesmyslům bránit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*