Google schválil aplikaci pro muslimy, aby nahlašovali lidi, kteří kritizují islám

Google schválil aplikaci pro muslimy, aby nahlašovali lidi, kteří kritizují islám

Společnost Google schválila novou aplikaci pro Android, která je určena k tomu, aby umožnila muslimům nahlašovat lidi, kteří se dopouštějí rouhání, urážejí muslimy nebo kritizují islám.

Aplikace nazvaná „Smart Pakem“ a kterou podporuje indonéská vláda, umožní uživatelům a vládním činitelům dodržovat zákon šaría a zaměřit se na lidi, kteří mají „špatné“ přesvědčení  a porušují islámské právo, které přísně zakazuje kritiku islámu, urážky proti prorokovi Mohamedovi nebo uznávání jiného náboženství, než je islám.Velké technologické společnosti v USA zakázaly a odstranily pravicové aktivisty a vůdce s tím, že jsou údajně nebezpeční a ohrožují demokracii, avšak velké technologické společnosti, včetně společnosti Google, nadále povolují na svých platformách radikální islámský obsah.

Screenshot aplikace Smart Paken k dispozici ke stažení na Google Play

 

BigLeaguePolitics reports napsal: Rajan Anandan, který působí jako viceprezident společnosti Google v jihovýchodní Asii, neukázal žádný odpor proti této aplikaci, která je k dispozici na Google Play.

Národní sekulární společnost (NSS) již napsala Anadanovi žádost, aby společnost Google neměla tuto aplikaci v obchodě s tím, že aplikace bude mít negativní důsledky pro náboženské menšiny a bude dále minimalizovat svobodu projevu.

Podle lidsko-právní organizace Human Rights Watch bylo v letech 2004 až 2014 za rouhání v Indonésii odsouzeno 125 lidí. Od roku 2014 bylo odsouzeno dalších 23 lidí.

Stephen Evans, jenž je hlavním výkonným ředitelem organizace NSS uvedl, že rozhodnutí společnosti Google mít v obchodě aplikaci šaría je „neslučitelné s posláním společnosti“ a „je přímo v rozporu s demokratickými ideály, za něž Google údajně stojí“.  Evans také uvedl, že aplikace „normalizuje omezování svobody projevu v Indonésii i jinde.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*