Google a Twitter spolupracuji na cenzuře Trumpa …

Google a Twitter spolupracuji na cenzuře Trumpa …

Jsme svědky organizované snahy o umlčení nepohodlného amerického politika, která jde napříč nadnárodními firmami. Twitter v noci smazal profil Donalda Trumpa. O několik hodin později si Trump založil profil na sociální síti Perl. Na to okamžitě reagoval Google odstraněním aplikace Perl z Google play, to přece nejde, aby si lidé používali program na kterém je svoboda slova a kde se říkají věci, které zakázal nový neokomunistický režim říkat.

Aby jste mohli porazit cenzorské aktivity nadnárodních firem, tak by jste si k tomu banku, paypal, vymyslete vlastní operační systém pro mobily, a pak tu vlastní sociální síť. Jinak máte smůlu a nemáte právo cokoliv říkat a hlásat, pokud je to v rozporu s přáním nadnárodních firem.A samozřejmě mezi největší obhájce cenzury neomarxistů na Západě je šéf Evropských hodnot Jakub Janda, samozřejmně ospravedlnění cenzury se vždy najde:
Michal U. k tomu napsal tento trefný komentář:
Sociální sítě rozměrů jako je Twitter a FB už dávno nejsou nějakým obyčejným webem. Kdo ho nebude mít v byznysu a politice, nemá šanci na úspěch. Pokud je zde někdo systematicky odstraňován, je zásadním způsobem narušena férová politická soutěž.
Sociální síť Parler, kam začali přecházet po brutální čistce američtí konzervativci byla ještě dnes v noci odstraněna z Google Play, Apple store dal nesplnitelné ultimátum o moderovaném obsahu na 24 hodin, Amazon si pozval správce na kobereček a pravděpodobně má v plánu jim vypovědět smlouvu a vypnout servery. Twitter vymazal během noci přes 10 tisíc konzervativních komentátorů, tvůrců obsahu, či významných osobností konzervativní nebo alt-right scény. To všechno během jednoho pracovního dne.
Tohle už je jednoznačná kartelová záležitost a člověk, co tohle hájí nemůže být zdravého rozumu. Kdyby tohle dělal Babiš za pomoci svých holdingů, vyletěla by celá liberální scéna ( a oprávněně) jak čertík z krabičky.
 Piráti k tomu mlčí, někteří jejich vysoce postavení členové to dokonce chválí. Prostě internet je jejich moře, jak zní jejich heslo. Dokonce to jsou evidentně jejich výsostné vody.
Pamatuji si, jak jsem o tom, co přijde, psal opakovaně už před více jak rokem. Byli tu ještěři, co mi tu vypisovali, jak se nic neděje, bude založené něco jiného, atp.
Teď už i těmhle extrémně naivním lidem dochází, že se nic takového stát ani nemůže. Jak už ukazuje právě sociální síť Perl, nebo třeba méně známá sociální síť GAB, které zablokovaly účty i banky, paypal a v současnosti na provoz můžete přispět pouze ŠEKEM, a nebo bitcoinem.
Nemá cenu srovnávat něco s hospodou, nebo vlekem. Jak FB, tak Twitter mají dominantní postavení na trhu. Je to spíše jako kdyby tě nepustili do MHD, nebo vyházeli z veřejných univerzit – taky si můžeš sehnat profesory, docenty, požádat o akreditaci a mít svojí. Nebo si postavit tunel, koupit metro a nakoupit autobusy a mít svojí MHD.
FB i Twitter velkou měrou rozhodují volby, nelze dělat, že ne. Česká televize je ze stejného důvodu veřejnoprávní, prostě její význam je natolik velký, významný a nenahraditelný, že jen málokdo bude zpochybnovat její účel, ale bude kritizovat to, že redaktoři zde nedělají už několik let žurnalistiku, ale vykládají svůj pohled na svět.
Žádný řešení nemám, jak jsem psal před rokem, reálná a globální změna připadá v úvahu jen pokud přijde z domovské země – tedy USA. To je teď patrně na dobro mrtvé. Donald příležitost propásl a jeho výkřiky o tom, že si založí vlastní platformy jsou předem odsouzené k absolutnímu nezdaru. To není pěstování jablek.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Google a Twitter spolupracuji na cenzuře Trumpa …

  • · Edit

    J si Muslim ze bude mi mozna uspet daily mnoho stoupencu ktere si udelal, takze bych se Nebal kdyby ho tohle mensi zaskobrtnuti odradilo.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*