Globální oteplování: Británie se připravuje na „nejchladnější zimu za 30 let“

Globální oteplování: Británie se připravuje na „nejchladnější zimu za 30 let“

Vědci z University College London předpovídají na leden až únor průměrnou teplotu ve Velké Británii na pouhých 3,9 ° C, což je „nejchladnější počasí za 30 let“.

Portál Yahoo News informoval, že teploty ve Velké Británii by mohly dosáhnout až -14 ° C, přičemž „sněhová událost po další sněhové události“ by měly zasáhnout různé části země.Prognostici očekávají, že trvalé ochlazení začne někdy v tomto měsíci a bude pokračovat alespoň do března.

„Vypadá to, že říjen bude chladnější, než je průměr, s větší šancí na příval zimy ve druhé polovině měsíce,“ podle předpovědi systému Exacta Weather Jamese Maddena.

„Existuje velká šance na velké mrazy a možnost sněžení, které přijdou na scénu v listopadu,“ řekl Madden. „Tím se připraví cesta k tomu, co se jeví jako chladnější, než je průměrná zima s některými extrémními událostmi chladného počasí.“

„Sněhové události byly v posledních letech nepatrné, ale vypadá to, že tato zima přinese sněhové události po sněhových událostech, jelikož povětrnostní systémy z Atlantiku se střetnou se studeným stagnujícím vzduchem nad Velkou Británii,“ řekl.

Podle odhadu některých meteorologů bude zima v  2019–2020 soupeřit s hořkou zimou roku 1963, která byla 200 let považována za nejchladnější.

Ostatní pozorovatelé počasí věří, že letos v zimě padnou teplotní rekordy. Například Mark Saunders, profesor klimatické predikce na UCL, tvrdí, že existuje 57procentní pravděpodobnost, že tato zima bude chladnější než loni.

Koncem minulého měsíce poslala skupina více než 500 vědců a odborníků v oblasti klimatu generálnímu tajemníkovi Organizace spojených národů „Evropské prohlášení o změně klimatu“, v němž vyzvala k otevřené debatě o změně klimatu.

„Věda o klimatu by měla být méně politická, zatímco politika v oblasti klimatu by měla být vědecká. Vědci by se měli otevřeně zabývat nejasnostmi ve svých předpovědích globálního oteplování, zatímco politici by měli nezaujatě počítat skutečné přínosy i imaginární náklady na přizpůsobení se globálnímu oteplování a skutečné náklady a také imaginární přínosy zmírňování, “ napsala v odborném dopise generálnímu tajemníkovi OSN Antóniu Guterresovi globální síť 500 vědců.

„Neexistuje statistický důkaz, že globální oteplování posiluje hurikány, záplavy, sucha a podobné přírodní katastrofy nebo jsou díky němu ve větších frekvencích. Opatření ke snižování CO2 jsou však stejně škodlivá jako nákladná. Například větrné turbíny zabíjejí ptáky a netopýry a plantáže palmového oleje ničí biologickou rozmanitost deštných pralesů.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Globální oteplování: Británie se připravuje na „nejchladnější zimu za 30 let“

  • · Edit

    Po dvou letech přírodních cyklů jarních a letních vedrech nepochopíme nastávající zimu. Není to vykřičené CO2 ale systematické zneužívání počasí, přírodních zdrojů, s kterým si příroda poradí po svém. Důsledkem bude vskutku konečné tuhá a dlouhá zima.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*